Trwa ładowanie...
d1a6p7e

Chce być jak Kinga Duda. Znana prawniczka pisze do prezydenta

Niedawno doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy została jego córka, Kinga. Z zawodu prawniczka. Dziś jej śladem chce iść prof. Anna Rakowska-Trela, łódzka adwokat. "Proszę o rozważenie także mojej kandydatury do pełnienia tej jakże zaszczytnej funkcji" - pisze Rakowska-Trela w liście do głowy państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Rakowska-Trela
Anna Rakowska-Trela (Facebook, Anna Rakowska-Trela, Fot: Anna Rakowska-Trela)
d1a6p7e

"Krąg doradców społecznych Prezydenta RP poszerza się. Sumienie podpowiada, że obowiązkiem prawnika i konstytucjonalisty jest skorzystać z tej okazji i się zgłosić! Wszak wolontariatu się nie boję" - pisze w mediach społecznościowych prof. Anna Rakowska-Trela.

To polska prawniczka, doktor habilitowana nauk prawnych, wykładowczyni na Uniwersytecie Łódzkim.

W 2020 r. aktywnie włączyła się w działalność publiczną, krytykując rząd PiS i większość sejmową za wprowadzanie - jak twierdzi - niekonstytucyjnych zmian w prawie wyborczym oraz za zmiany przeprowadzane w Sądzie Najwyższym. Jest członkiem Zespołu do spraw Kontroli Konstytucyjności Prawa przy marszałku Senatu. Występuje w postępowaniach sądowych w tzw. sprawach dezubekizacyjnych. Wielokrotnie krytykowała Andrzeja Dudę za "łamanie Konstytucji".

d1a6p7e

W liście do prezydenta Rakowska-Trela pisze, że jest gotowa pracować dla prezydenta w charakterze doradcy społecznego - podobnie jak córka Andrzeja Dudy, Kinga.

Z pismem łódzkiej adwokat można zapoznać się poniżej.

list Archiwum prywatne
list (Archiwum prywatne)

W drugiej turze wyborów prezydenckich Anna Rakowska-Trela poparła Rafała Trzaskowskiego. Prywatnie jest żoną posła Lewicy, Tomasza Treli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a6p7e

Podziel się opinią

Share
d1a6p7e
d1a6p7e
Więcej tematów