Trwa ładowanie...
d155hyw
Policja

Zaginął sprzęt z promieniotwórczym irydem. Policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu

Policjanci z Zabrza poszukują zagubionego urządzenia z promieniotwórczym irydem. Zostało ono przypadkowo pozostawione przez pracowników firmy budującej ciepłociąg. Kiedy osoba odpowiedzialna za urządzenie zorientowała się, że je zostawiła, wróciła na miejsce. Niestety, sprzęt zniknął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaginął sprzęt z promieniotwórczym irydem. Policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu
(policja.pl)
d155hyw

Poszukiwane urządzenie to Gammamat TI-F, służący do wykonywania badań radiograficznych. Waży około 16 kg i ma wymiary: długość 20 cm, wysokość 15 cm i szerokość 10 cm. Jest obudowane blachą z oznaczeniem informującym, że w jego wnętrzu znajduje się materiał promieniotwórczy "Iryd".

Zamknięte urządzenie nie jest niebezpieczne, ale jeśli jego obudowa zostanie uszkodzona może zagrażać zdrowiu i życiu ludzi.

O zgubie poinformowano już Państwową Agencję Atomistyki i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Wszyscy, którzy mogą pomóc w odnalezieniu przyrządu proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zabrzu tel. (32) 277 92 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.

d155hyw

Podziel się opinią

Share
d155hyw
d155hyw
Więcej tematów