Trwa ładowanie...
Policja
15-07-2015 19:02

Zaginął sprzęt z promieniotwórczym irydem. Policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu

Policjanci z Zabrza poszukują zagubionego urządzenia z promieniotwórczym irydem. Zostało ono przypadkowo pozostawione przez pracowników firmy budującej ciepłociąg. Kiedy osoba odpowiedzialna za urządzenie zorientowała się, że je zostawiła, wróciła na miejsce. Niestety, sprzęt zniknął.

Zaginął sprzęt z promieniotwórczym irydem. Policja prosi o pomoc w jego odnalezieniuŹródło: policja.pl
dsow0p6

Poszukiwane urządzenie to Gammamat TI-F, służący do wykonywania badań radiograficznych. Waży około 16 kg i ma wymiary: długość 20 cm, wysokość 15 cm i szerokość 10 cm. Jest obudowane blachą z oznaczeniem informującym, że w jego wnętrzu znajduje się materiał promieniotwórczy "Iryd".

Zamknięte urządzenie nie jest niebezpieczne, ale jeśli jego obudowa zostanie uszkodzona może zagrażać zdrowiu i życiu ludzi.

O zgubie poinformowano już Państwową Agencję Atomistyki i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Wszyscy, którzy mogą pomóc w odnalezieniu przyrządu proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zabrzu tel. (32) 277 92 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.

dsow0p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsow0p6
Więcej tematów