Trwa ładowanie...

Zagadkowa wizyta Łukaszenki w Puszczy Białowieskiej. Chcieli ją ukryć

Alaksandr Łukaszenka był w Wiskulach, co udało się potwierdzić, choć propaganda chciała ukryć tę część podróży dyktatora - informuje niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Wiskule w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej były wcześniej wielokrotnie miejscem rozmów dyplomatycznych.

Zagadkowa wizyta Łukaszenki. Kilka kilometrów od granicy PolskiZagadkowa wizyta Łukaszenki. Kilka kilometrów od granicy PolskiŹródło: Twitter
d4dfo2v
d4dfo2v

Łukaszenka był poniedziałek w rządowej rezydencji w Wiskulach, ale propaganda postanowiła nagłośnić tylko jego wizytę w Grodnie - poinformował niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Z ustaleń serwisu wynika, że białoruski dyktator spędził ok. 4,5 godziny w miejscowości położonej w Puszczy Białowieskiej.

Spóźniony komunikat z Mińska. Niepełna trasa

"Co tam robił i dlaczego propaganda pokazuje teraz tylko drugą część jego podróży?" - zastanawia się Biełaruski Hajun. Wskazuje też, że w oficjalnych komunikatach reżim z Mińska poinformował o podróży Łukaszenki dopiero po południu, kiedy pojawił się już na meczu hokejowym w Grodnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Polski medyk o piekle Bachmutu. "Rosyjska niewola a samobójstwo? Dla mnie wybór jest prosty"

"Służba prasowa Łukaszenki zdecydowała się nawet pokazać materiał filmowy, który miał obrazować 'przegląd obwodu grodzieńskiego i brzeskiego'. Widać na nim Łukaszenkę w śmigłowcu" - zauważa niezależny białoruski serwis.

Łukaszenka w rezydencji przy polskiej granicy

Jak dodaje Biełaruski Hajun, materiał filmowy pokazuje tylko lot nad miastem Świsłocz w obwodzie grodzieńskim oraz mapę z trasą lotu. "Postanowili nie pokazywać miejsca startu na mapie, ale trasa biegnie prosto z Puszczy Białowieskiej - z południa na północ" - głosi analiza. Są też świadkowie przelotu maszyny w tym rejonie.

d4dfo2v

Wiskule to miejscowość położona w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, kilka kilometrów od granicy z Polską, ok. 10 km na południowy wschód od Białowieży.

W rezydencji, która znajduje się w pobliżu wcześniej wielokrotnie prowadzono rozmowy dyplomatyczne. To tam podpisano m.in. porozumienie o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw w 1991 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dfo2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d4dfo2v
Więcej tematów