Zagadkowa wizyta Łukaszenki w Puszczy Białowieskiej. Chcieli ją ukryć
Alaksandr Łukaszenka był w Wiskulach, co udało się potwierdzić, choć propaganda chciała ukryć tę część podróży dyktatora - informuje niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Wiskule w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej były wcześniej wielokrotnie miejscem rozmów dyplomatycznych.
Łukaszenka był poniedziałek w rządowej rezydencji w Wiskulach, ale propaganda postanowiła nagłośnić tylko jego wizytę w Grodnie - poinformował niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Z ustaleń serwisu wynika, że białoruski dyktator spędził ok. 4,5 godziny w miejscowości położonej w Puszczy Białowieskiej.
Spóźniony komunikat z Mińska. Niepełna trasa
"Co tam robił i dlaczego propaganda pokazuje teraz tylko drugą część jego podróży?" - zastanawia się Biełaruski Hajun. Wskazuje też, że w oficjalnych komunikatach reżim z Mińska poinformował o podróży Łukaszenki dopiero po południu, kiedy pojawił się już na meczu hokejowym w Grodnie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: Polski medyk o piekle Bachmutu. "Rosyjska niewola a samobójstwo? Dla mnie wybór jest prosty"
"Służba prasowa Łukaszenki zdecydowała się nawet pokazać materiał filmowy, który miał obrazować 'przegląd obwodu grodzieńskiego i brzeskiego'. Widać na nim Łukaszenkę w śmigłowcu" - zauważa niezależny białoruski serwis.
Łukaszenka w rezydencji przy polskiej granicy
Jak dodaje Biełaruski Hajun, materiał filmowy pokazuje tylko lot nad miastem Świsłocz w obwodzie grodzieńskim oraz mapę z trasą lotu. "Postanowili nie pokazywać miejsca startu na mapie, ale trasa biegnie prosto z Puszczy Białowieskiej - z południa na północ" - głosi analiza. Są też świadkowie przelotu maszyny w tym rejonie.
Czytaj też: Niepokojący raport. "Potężne siły Rosji"
Wiskule to miejscowość położona w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, kilka kilometrów od granicy z Polską, ok. 10 km na południowy wschód od Białowieży.
W rezydencji, która znajduje się w pobliżu wcześniej wielokrotnie prowadzono rozmowy dyplomatyczne. To tam podpisano m.in. porozumienie o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw w 1991 r.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski