Trwa ładowanie...
kprm

Zadziwiające kontrole urzędników KPRM. Wytykają m.in. niezamontowane naświetlacze do jaj

Specjaliści z Kancelarii Premiera przeprowadzili specyficzne kontrole. Skrytykowali m.in. niezamontowanie rożna i innych sprzętów w zapleczu gastronomicznym dla pielgrzymów w Rychwałdzie. Poseł PO twierdzi, że doszło do "pomieszania porządków".

Share
Zadziwiające kontrole urzędników KPRM. Wytykają m.in. niezamontowane naświetlacze do jaj
Źródło: PAP, Fot: Adam STASKIEWICZ
d2pok3p

Kontrolerzy z Kancelarii Premiera zmienili w ostatnim czasie profil swojej działalności. W poprzednich latach zajmowali się sprawdzaniem sposobu przeprowadzania konkursów na stanowiska, wydawania publicznych pieniędzy, tworzenia prawa w ministerstwach - przypomina portal rp.pl

Z upublicznionych niedawno informacji wynika, że w 2018 r. weryfikowali m.in. wydatki na budowę stołówki dla pielgrzymów, ośrodka dla uzależnionych czy placówki wychowawczej. Udało im się m.in. wykryć, że przy budowie zaplecza gastronomicznego dla pielgrzymów w Rychwałdzie na rzecz Fundacji Rodzina w Służbie Człowieka użyto płytek innych niż te, które były w ofercie.

Urzędnicy znaleźli również w kartonach rzeczy, które powinny być zamontowane: 3 naleśnikarki, naświetlacz do jaj, rożen do kurczaków. Portal zastanawia również sam fakt finansowania przez KPRM z rządowych pieniędzy budowy szkół czy ośrodków pomocy społecznej.

– To pomieszanie porządków. KPRM korzysta ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa, która powinna być wydatkowana na pomoc w sytuacjach wyjątkowych, ekstremalnych, np. powodzi, tornad, suszy – stwierdził poseł PO Cezary Tomczyk.

Zobacz także: Belka z wielkim uznanie o Tusku, ale też o Schetynie

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów