Trwa ładowanie...

Zaczęła kampanię? Gawryluk stawia swoje postulaty

Dorota Gawryluk przedstawiła swoje postulaty dotyczące rozwiązania prawnego galimatiasu i naprawy praworządności. Zdaniem prowadzącej program "Lepsza Polska", miałyby się do tego przyczynić szerokie konsultacje polityczne, oraz "nowy prezydent, który będzie spoza politycznej wojny".

Dorota GawrylukDorota GawrylukŹródło: AKPA
d3ta5du
d3ta5du

Dorota Gawryluk prowadzi od niedawna program "Lepsza Polska", który emitowany jest na antenie telewizji Polsat i Polsat News. Ma on się wpisywać w myśl twórcy stacji, który zaapelował o obniżenie poziomu emocji w debacie publicznej. Ostatni występ prezenterki mógł zostać odebrany jako wstęp do jej kampanii wyborczej.

Nie milkną spekulacje - mimo zapewnień samej Gawryluk - że zamierza ona ubiegać się o stanowisko prezydenta Polski. W emitowanym w czwartek programie prezenterka przedstawiła swoje wnioski na temat rozwiązania problemów z praworządnością i zapobiegnięciu podobnym w przyszłości.

- Według mnie potrzebny jest rzeczowy przegląd systemu prawnego w Polsce łącznie z Konstytucją - stwierdziła. Następnie podkreśliła, że w "przeglądzie" powinny uczestniczyć wszystkie siły polityczne w Polsce. - Powinny w tym uczestniczyć - takie jest moje zdanie - wszystkie siły polityczne w Polsce, tak, żeby następna władza nie zmieniła tego, co zostało zrobione, tylko przez to, że w tym nie uczestniczyła - zaznaczyła.

d3ta5du

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wpadka posła Polski 2050 na wizji. Tak się tłumaczył

Gawryluk prezentuje postulaty

Kolejny "postulat" Gawryluk dotyczył powołania centrum legislacyjnego przy prezydencie. - Również chciałabym powołania - dlaczego jeszcze nie ma takiego ciała, nie wiem - centrum legislacyjnego przy prezydencie. To pilnowałoby spójności systemu prawnego - wskazała.

Na tym jednak nie koniec. Gawryluk przedstawiła także warunek, który jej zdaniem jest niezbędny, żeby pozostałe punkty mogły być zrealizowane. - Warunkiem powodzenia - moim zdaniem - tych punktów jest to, że przyszły prezydent będzie spoza politycznej wojny, że nie będzie przedstawicielem ani jednej, ani drugiej strony politycznej - stwierdziła.

d3ta5du

Deklaracja ta rozbawiła uczestniczącego w programie prof. Marcina Matczaka, który stwierdził, że "kampanii prezydenckiej jeszcze nie wolno prowadzić".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ta5du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ta5du
Więcej tematów