Trwa ładowanie...
d3xakwe

Zachodnie media mówią o Tusku. "To wstęp do walki o prezydenturę"

Słowa przewodniczącego Rady Europejskiej nt. podobieństwa polityki PiS i Rosji odbiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. - Wypowiedź Donalda Tuska to wstęp do walki o prezydenturę w 2020 roku - ocenia Politico.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej
Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej (East News)
d3xakwe

- Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - napisał Donald Tusk na Twitterze.

- Tusk przypuścił ostry atak na polski rząd i wznowił dyskusje nt. jego politycznej przyszłości. W swoim wpisie na Twitterze Tusk zaoferował całą litanię oskarżeń przeciw swoim politycznym rywalom z Prawa i Sprawiedliwości - napisała Marion Soletty z Politico.

d3xakwe

Z kolei Reuters zwrócił uwagę na ciągnący się spór pomiędzy Tuskiem a PiS. - Były premier wygrał następną kadencję w roli przewodniczącego RE. Wówczas Polska jako jedyna sprzeciwiała się takiej propozycji - napisał Reuters.

Zmianą narracji Tuska zaskoczony był także Jan Cienski z Politico. - Niezwykły tweet ze strony Tuska. Otwarty polityczny atak na rząd PiS-u, który czyni go polskim graczem politycznym i osłabia rolę szefa Rady Europejskiej - skomentował urodzony w RPA dziennikarz, wieloletni korespondent z Warszawy.

Na słowa przewodniczącego zareagowała Beata Szydło. - Donald Tusk (…), wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę – napisała premier Polski.

d3xakwe

Podziel się opinią

Share

d3xakwe

d3xakwe
Więcej tematów