Trwa ładowanie...
d1bqejp

Zabytkowy tramwaj krąży po śląskich miastach. Promuje Muzeum Powstań Śląskich

Nowy budynek Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach jest już gotowy, w najbliższą sobotę nastąpi jego oficjalne otwarcie. Tymczasem mieszkańcy Śląska mogą przejechać się zabytkowym tramwajem, który promuje to wydarzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabytkowy tramwaj krąży po śląskich miastach. Promuje Muzeum Powstań Śląskich
(UM Świętochłowice)
d1bqejp

Nowa placówka muzeum znajduje się przy ul. Polaka, w budynku dawnej komendy policji. Po przekroczeniu progu przenosimy się do Świętochłowic z początku XX w. Podłogi są wybrukowane kostką, by oddać klimat czasów powstań. W muzeum nie będzie mnóstwa gablot i zakazu dotykania czegokolwiek - każdy będzie mógł za to zrobić sobie zdjęcie w stroju powstańca, zajrzeć do sztabu wojsk, a nawet zagłosować w plebiscycie.

Muzeum Powstań Śląskich będzie pierwszym obiektem kulturalnym w pełni poświęconym temu tematowi. Założeniem pomysłodawców jest przekazanie historycznej wiedzy w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Oprowadzać nas będzie wirtualny narrator - Franek, świadek wydarzeń.

18 października nastąpi oficjalne otwarcie Muzeum. Tego dnia będzie ono otwarte do ostatniego zwiedzającego, a bilet będzie kosztować symboliczną złotówkę.

Tymczasem do udziału w otwarciu zachęca zabytkowy tramwaj, kursujący w Chorzowie, Katowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich i w Zabrzu. Wewnątrz pojazdu z akordeonu płynie muzyka czasów powstań i inne śląskie melodie. Z przejażdżki będzie można skorzystać jeszcze we wtorek - tramwaj rozpoczyna swój kurs o godz. 12.01 z przystanku Chorzów Batory Zajezdnia, a kończy w tym samym miejscu popołudniu, o godz. 17:48

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów