Trwa ładowanie...

Zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle to za mało. Sklep sięgnął po "broń ostateczną"

Masło jest tak cenne, że trzeba je zabierać z ogólnodostępnych lodówek. Na dowód jedna z internautek opublikowała w sieci zdjęcie ze sklepu w Łodzi. I można by pomyśleć, że to żart, gdyby nie fakt, że to niepierwszy dowód na "luksusowość" tego produktu.

Zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle to za mało. Sklep sięgnął po "broń ostateczną"Źródło: East News, fot: KAROL SEREWIS
d3xnhj0
d3xnhj0

Rosnące ceny masła doprowadziły w Polsce do absurdów. Jeden z internautów zauważył, że w Biedronce "smarowidło" osiągnęło ceny wyższe od ośmiorniczek.

Na tym jednak nie koniec. Skoro cena masła wzrosła, to i znaleźli się amatorzy, którzy zamiast płacić, zaczęli je ze sklepów po prostu wynosić. To z kolei doprowadziło do sytuacji, gdy na maśle zaczęły się pojawiać zabezpieczenia antykradzieżowe.

Ale to nadal nie wszystko. Okazuje się, że masło można po prostu przenieść z ogólnodostępnych lodówek do bezpieczniejszego miejsca. Nie wiadomo, czy przyczyną był brak wspomnianych wcześniej zabezpieczeń, czy po prostu uznano, że lepiej cały czas mieć je na nie oku. W każdym razie jedna z internautek opublikowała zdjęcie kartki informującej, że "masło dostępne jest przy kasie alkoholowej".

Autorka wpisu dodała, że zdjęcie wykonane zostało w Delikatesach Centrum w Łodzi.

d3xnhj0

Kiedy masło będzie tańsze?

Ceny masła zaczęły znacząco rosnąć od początku wakacji. W ciągu roku cena wzrosła niemal dwukrotnie. Eksperci przekonują jednak, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy produkty mleczne będą tanieć. Tym samym masło w końcu ma przestać być produktem luksusowym.

A jak udowodniliśmy w Wirtualnej Polsce, masło zawsze można ubić samemu:

d3xnhj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xnhj0
Więcej tematów