Trwa ładowanie...
d2uiq39

"Zabawa w chowanego". Bunt księży ws. biskup Edwarda Janiaka. Chodzi o list poparcia

Biskup Edward Janiak został przedstawiony filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" w negatywnym świetle. Teraz poszukiwane jest wsparcie dla duchownego. Jednak sprawa budzi spore kontrowersje wśród księży z Rady Kapłańskiej w diecezji kaliskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabawa w chowanego". W filmie pojawił się biskup Edward Janiak
"Zabawa w chowanego". W filmie pojawił się biskup Edward Janiak (PAP)
d2uiq39

Biskup Edward Janiak pojawił się w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Wynika z niego, że hierarcha miał nie reagować na informacje o pedofilskich zachowaniach podlegającego mu księdza.

W sobotę w Kaliszu biskup Janiak miał udzielić grupie diakonów święceń kapłańskich. W ostatniej chwili zmieniono zdanie i wybrano innego duchownego.

Bunt księży ws. biskup Edwarda Janiaka. Chodzi o list poparcia

Teraz w sprawie biskupa Janiaka pojawiają się nowe fakty. "Rzeczpospolita" informuje o buncie przeciwko niemu wśród księży z Rady Kapłańskiej w diecezji kaliskiej. Duchowni mieli odmówić podpisania listu poparcia dla biskupa.

d2uiq39

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa: Jarosław Gowin myślał, że opozycja dorosła do rozmowy

Rada zebrała się poniedziałek. Gdy kapłanom zaproponowano podpisanie tzw. lojalek, miało dojść do burzliwej dyskusji. Zdecydowana większość księży odmówiła podpisania listu ws. biskupa Janiaka.

"Po długiej i burzliwej dyskusji zdecydowano się na stworzenie innego listu. To prośba do papieża Franciszka o wyjaśnienie postawionych biskupowi zarzutów" - czytamy w "RP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

d2uiq39

Podziel się opinią

Share

d2uiq39

d2uiq39
Więcej tematów