Trwa ładowanie...
d36y7fe

Burza wokół biskupa Edwarda Janiaka po filmie Sekielskich. Teraz nie udzieli święceń kapłańskich w Kaliszu

Film "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich oskarża biskupa Edwarda Janika o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele. Hierarcha miał udzielić święceń kapłańskich w Kaliszu. Tak się jednak nie stanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabawa w chowanego". Burza wokół biskupa Edwarda Janiaka po filmie Sekielskich
"Zabawa w chowanego". Burza wokół biskupa Edwarda Janiaka po filmie Sekielskich (PAP)
d36y7fe

Biskup Edward Janiak pojawił się w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Wynika z niego, że hierarcha miał nie reagować na informacje o pedofilskich zachowaniach podlegającego mu księdza.

W sobotę w Kaliszu biskup Janiak miał udzielić grupie diakonów święceń kapłańskich. Ta informacja wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zapowiedzieli protest.

W sprawie biskupa Janiaka pojawił się komunikat Biura Delegatury KEP. O decyzji poinformował ks. Piotr Studnicki. Duchowny podał, że święceń kapłańskich w Kaliszu udzieli jednak biskup kaliski senior Stanisław Napierała.

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

"Zabawa w chowanego". Burza wokół biskupa Edwarda Janiaka

Jak informował reporter WP Tomasz Molga, do prezydenta Kalisza trafił oficjalny wniosek, aby na uroczystości miejskie nie zapraszać już biskupa Janiaka. - Dopóki udział biskupa w tuszowaniu pedofilii w Kościele nie zostanie jednoznacznie wyjaśniony, nie powinien być on zapraszany do udziału w uroczystościach miejskich jako oficjalny przedstawiciel Kościoła katolickiego - powiedziała WP Barbara Oliwiecka, radna Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu, która złożyła wniosek do władz miasta.

d36y7fe

Warto zaznaczyć, że po premierze dokumentu arcybiskup Wojciech Polak zwrócił się do stolicy Apostolskiej o wszczęcie postępowania dotyczącego "zaniechania wymaganego prawem działania" wobec biskupa Edwarda Janiaka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36y7fe

Podziel się opinią

Share

d36y7fe

d36y7fe
Więcej tematów