Trwa ładowanie...

Z tygodnika "Niedziela" do Rady Programowej TVP. Lidia Dudkiewicz: Szatan chce zawładnąć światem

Lidia Dudkiewicz, była redaktor naczelna tygodnika katolickiego "Niedziela" i publicystka tygodnika "Sieci", dołączyła do Rady Programowej TVP. Zdecydowała o tym Rada Mediów Narodowych.

Z tygodnika "Niedziela" do Rady Programowej TVP. Lidia Dudkiewicz: Szatan chce zawładnąć światemŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3q632l
d3q632l

TVP poinformowała w poniedziałek, że Lidia Dudkiewicz została nową członkinią jej Rady Programowej. Zdecydowała o tym Rada Mediów Narodowych na posiedzeniu, które odbyło się pod koniec sierpnia.

Lidia Dudkiewicz ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiowała też oligofrenopedagogikę (uczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną) oraz teologię.

Przez 38 lat pracowała w tygodniku katolickim "Niedziela", którego była redaktor naczelną w latach 2014-2019 r. Dudkiewicz jest też publicystką prawicowego tygodnika "Sieci", konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

d3q632l

Jak przypomina biuro prasowe Jasnej Góry, pokój redaktor naczelnej "Niedzieli" był także "miejscem jej modlitwy różańcowej".

"Szatan kusi ludzi"

Lidia Dudkiewicz znana jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów. W tygodniku "Niedziela" krytykowała akcję "Tęczowy Piątek", przeprowadzaną w ubiegłym roku w szkołach - podkreśla gazeta.pl.

"Uwaga rodzice! Aktywiści homoseksualni wchodzą albo próbują wejść do polskich szkół. Na 26 października br. w ponad 200 placówkach zaplanowali deprawacyjną akcję pod nazwą Tęczowy Piątek" - ostrzegała.

"Dzieci próbuje się oderwać od rodzin, a rodzicom zabrać konstytucyjne prawo do ich wychowania zgodnie z własnymi przekonaniami. Niedawno głośno było o tęczowych piątkach, teraz organizacje LGBT chcą przeprowadzić ideologiczną indoktrynację w polskich szkołach. Pod pozorem prowadzenia zajęć o tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji próbuje się już w przedszkolach narzucić inicjację seksualną, wdrożyć plan oswajania uczniów z homoseksualizmem. Wmawia się, że dobre jest to, co jest zdecydowanie złe, grzeszne i niezgodne z naturą" - pisała Dudkiewicz w innym tekście.

d3q632l

"Wydaje się, że szatan chce zawładnąć światem i wyjątkowo kusi ludzi" - stwierdziła Lidia Dudkiewicz w jednym z wywiadów dla "Niedzieli".

"Totalitarna przemoc gazet"

Z kolei na sympozjum zorganizowanym w 2017 przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. Tadeusza Rydzyka krytykowała prywatne media.

- Niepokojący jest fakt, że gazety regionalne drukowane w języku polskim w 90 proc. znajdują się w rękach obcego, głównie niemieckiego kapitału, ulokowanego w wielkich medialnych koncernach i stosują totalitarną przemoc informacyjną, kształtując świadomość obcą polskiej racji stanu. Ja nawet powiedziałam, że to są media polskojęzyczne, ale nie polskie - powiedziała ówczesna szefowa 'Niedzieli".

- Jeszcze niedawno w mediach polskojęzycznych panował partyjny i komercyjny obłęd. W nowej sytuacji politycznej naszego państwa od wyborów w 2015 r. zaczęło się to zmieniać i naród odzyskuje przynajmniej publiczne media - dodała.

Źródło: gazeta.pl

d3q632l

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q632l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q632l
Więcej tematów