WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samoobrona
10-06-2003 (17:50)

Z Samooobrony pod skrzydła Jagielińskiego

O dwóch posłów więcej ma od wtorku koło
Partii Ludowo - Demokratycznej. Partyjne szeregi PL-D zasilili
byli posłowie Samoobrony - Franciszek Franczak i Józef Skutecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak poinformował lider PL-D Roman Jagieliński parlamentarne koło partii liczy od wtorku 9 posłów.

"To są porządni ludzie. Tylko potrzebują innego przywództwa" - powiedział Jagieliński.

Poseł Franciszek Franczak wystąpił z klubu Samoobrony 20 maja tego roku. Jak wówczas mówił, swoją decyzją chciał zamanifestować, że "źle się dzieje w Samoobronie", wokół której gromadzą się "bankruci polityczni". Twierdził wówczas, że zamierza pozostać posłem nie zrzeszonym.

WP

Dzień później Samoobrona podjęła decyzję o wykluczeniu Franczaka ze swojego klubu poselskiego.

Zdaniem szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, Franczak odszedł z klubu, bo żałuje, że w kwietniu zrezygnował z funkcji przewodniczącego dolnośląskiej Samoobrony. Po majowych wyborach zastąpił go na tym stanowisku Jerzy Żyszkiewicz.

PAP nie udało się ustalić, kiedy Skutecki opuścił klub Samoobrony. Na stronach internetowych Sejmu wciąż figuruje on jako członek klubu Samoobrony.

Polub WP Wiadomości
WP
WP