Trwa ładowanie...
d3wp5bg

Z Kukiz'15 odeszło czterech posłów. Założyli koło "Unia Polityki Realnej"

Czterech posłów Kukiz'15 złożyło w piątek rezygnację z członkostwa w klubie. Utworzyli nowe koło poselskie o nazwie Unia Polityki Realnej. - Chcemy budować naszą polityczną przyszłość wokół tego projektu - powiedzieli posłowie.
Share
Bartosz Józwiak na sali sejmowej
Bartosz Józwiak na sali sejmowejŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d3wp5bg

W czwartek Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy PSL i Kukiz'15 w wyborach do Sejmu. Nie spodobało się to niektórym posłom Kukiz'15.

Bartosz Józwiak poinformował w piątek na konferencji prasowej, że wraz z Tomaszem Jaskółą, Jerzym Kozłowskim i Elżbietą Zielińską złożyli do marszałka Sejmu rezygnacje z członkostwa w klubie Kukiz'15 - podaje Polsat News za PAP.

- Podyktowane to jest bardzo wieloma rzeczami, państwo wiecie jakie są zawirowania wokół ewentualnego startu Kukiz'15 w kolejnych wyborach, ewentualnych koalicji, które będą zawarte. Wczoraj usłyszeliśmy na konferencji, że będzie to start z list PSL. I ta formuła nie jest dla nas odpowiednia jak i również sam styl prowadzenia rozmów. W ogóle te rozmowy koalicyjne nie są nam bliskie i nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami. W tej sytuacji wydaje nam się, że nasze drogi z Pawłem Kukizem, czy z naszym ruchem Kukiz'15 się rozchodzą"- powiedział Józwiak.

Polityk dodał, ze zawiadomili marszałka Kuchcińskiego o założeniu nowego koła poselskiego - Unia Polityki Realnej. - Mam nadzieję, że będziemy mogli dalej tutaj działać i mam nadzieję, że ta nasza polityczna przyszłość będzie wokół tego projektu się budowała - podkreślił Jozwiak.

d3wp5bg

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wp5bg

Podziel się opinią

Share
d3wp5bg
d3wp5bg
Więcej tematów