Trwa ładowanie...
d2phh37

Wzruszająca opowieść dziewczyn, które przeżyły piekło

"Co mnie czeka gdy stąd wyjdę" - poruszająca opowieść dziewczyn z poprawczaka dostępna w sieci. Jedenaście wychowanek Zakładu Poprawczego w Falenicy opisało historie swojego życia. Dzielą się nimi by pokazać, że zasługują na wsparcie i drugą szansę.

Share
d2phh37

Na stronie internetowej "Fundacji po DRUGIE", która wspiera młodzież z placówek resocjalizacyjnych, opublikowana została opowieść wychowanek, które zmierzyły się ze swoją przeszłością i spróbowały znaleźć odpowiedź na pytanie co będzie, gdy opuszczą zakład.

Wszystkie autorki książeczki spotkał podobny los. W ich dzieciństwie dominowały przemoc i alkohol. Były wykorzystywane i poniżane.

- Zależy nam, by ta książeczka otworzyła oczy ludziom, którzy przekreślają naszych podopiecznych - wyjaśnia Agnieszka Sikora, prezes Fundacji. Młodzież trafiająca do zakładów poprawczych czy innych placówek resocjalizacyjnych znalazła się tam, bo w jej dzieciństwie zabrakło najważniejszego: miłości i opieki. Nie otrzymali tego w domu. Instytucje, które powinny im pomóc, nie udźwignęły problemu albo go zbagatelizowały.

Książeczkę można znaleźć na stronie internetowej Fundacji. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

d2phh37

Fundacja po DRUGIE działa od maja 2011 roku. Pomaga byłym wychowankom w znalezieniu pracy i rozwiązywaniu codziennych problemów. Organizuje też warsztaty i zajęcia, które umożliwiają rozwój zainteresowań wychowanków, wspiera także ich udział w życiu społeczności lokalnych (pikniki, akcje pomocowe, działaniach wolontariackie).

Od kilku miesięcy w trzech placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt prowadzona jest akcja "Biegnij po DRUGIE”. Dziewczęta szyją aniołki z jednym skrzydełkiem. Pieniądze, które zbierzemy dzięki tym maskotkom zostaną przeznaczone na nasze wyprawki. Dzięki nim łatwiej nam będzie po wyjściu z zakładu - wyjaśnia Paulina, która od początku włączyła się do akcji.

Projekt objęty jest patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

d2phh37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2phh37
d2phh37
Więcej tematów