Trwa ładowanie...
d3bsstr

Wzmocniona kontrola cudzoziemców w ZBiR

Kontrola cudzoziemców i bezpaństwowców przebywających na terytorium Związku Białorusi i Rosji zostanie zaostrzona - uzgodnili ministrowie spraw wewnętrznych obu krajów w piątek w Homlu na Białorusi.

Share
d3bsstr

Spotkanie rosyjskiego ministra Borysa Gryzłowa i białoruskiego - Uładzimira Naumowa odbyło się w ramach Zjednoczonego Kolegium MSW związkowego państwa Białorusi i Rosji (które dopiero ma powstać). Po raz pierwszy w trzyletniej historii kolegium uczestniczył w nim jako obserwator zastępca szefa ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Resorty Białorusi i Rosji będą też prowadzić zakrojoną na szeroką skalę walkę z międzynarodowymi gangami przestępczymi, terrorystami i ekstremistami. W tym celu zostanie utworzona wspólna baza danych białoruskich i rosyjskich przestępców. Planuje się także stworzenie podobnej bazy skradzionych samochodów.

Obydwaj ministrowie przyznali, że mimo świetnie układającej się współpracy ich resorty "trochę nie nadążają za rozwijającą się w błyskawicznym tempie" przestępczością. (an)

d3bsstr

Podziel się opinią

Share
d3bsstr
d3bsstr
Więcej tematów