Trwa ładowanie...
d49u31c
d49u31c

Wyznaczono nowego opiekuna dla dzieci Michaela Jacksona

Sędzia w Los Angeles wyznaczył nowego tymczasowego opiekuna trójki dzieci króla popu Michaela Jacksona zmarłego w czerwcu 2009 r. w wieku 50 lat. O opiekę nad jego potomstwem trwa spór w rodzinie. Dotąd opiekunką była 82-letnia babka dzieci.
Share
d49u31c

Sędzia Mitchell Beckloff przyznał tymczasową opiekę nad 15-letnim Prince'em Michaelem, 14-letnią Paris i 10-letnim Blanketem ich kuzynowi, 34-letniemu Tito Jacksonowi juniorowi. Sędzia orzekł też, że dzieci nie mogą być wywiezione z Kalifornii bez zgody sądu.

Tito Jackson junior jest synem brata Michaela - Tito.

Decyzja sądu zapadła po tygodniu sprzecznych doniesień na temat stanu zdrowia i miejsca pobytu matki Michaela Jacksona i babki jego dzieci 82-letniej Katherine, która ostatecznie odnalazła się w Arizonie, gdzie wypoczywała w domu jednej z córek.

d49u31c

Matce Jacksona tymczasową opiekę nad wnukami sąd powierzył w 2009 r. wkrótce po śmierci króla popu i zgodnie z jego testamentem, którego zapisy kwestionuje pięcioro rodzeństwa Michaela.

Dwoje starszych dzieci artysty pochodzi z jego związku z drugą żoną Deborah Rowe; trzecie dziecko pochodzi od matki zastępczej, której tożsamości nigdy nie ujawniono.

Po rozwodzie w 1999 r. Rowe zgodziła się na oddanie dzieci ojcu w zamian - jak się podejrzewa, choć nie potwierdzono tego oficjalnie - za znaczną sumę pieniędzy.

Michael Jackson, autor niezapomnianych hitów "Billie Jean", "Beat It" i wielu innych, zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca 25 czerwca 2009 roku. Został pochowany na cmentarzu w Hollywood.

d49u31c

Podziel się opinią

Share
d49u31c
d49u31c
Więcej tematów