Trwa ładowanie...

Problemy armii Putina. Jest potwierdzenie z USA

Rosjanie zmuszeni są do wykorzystywania w Ukrainie czołgów i armat skonstruowanych po II wojnie światowej, starając się uzupełnić straty. Zachodnie wywiady mają nowe dowody. - Rosja "cofa się" pod względem sprzętu - powiedział CNN jeden z przedstawicieli służb.

Rosjanie tracą nowoczesne czołgi, które muszą zastępować rezerwami starych typówRosjanie tracą nowoczesne czołgi, które muszą zastępować rezerwami starych typówŹródło: Telegram
d2k64b7
d2k64b7

Nowe materiały z Ukrainy i Białorusi omówiono podczas wtorkowej odprawy w Pentagonie. Jak wyjaśnia CNN, po spotkaniu jeden z uczestników przekazał, że w ostatnim czasie nie dostrzeżono znacznego wzrostu liczby sprzętu armii Rosji w rejonach walk.

Rosja wysyła czołgi z 1948 roku. Podobnie z artylerią

- Jeśli już, to sprzęt, którego używają Rosjanie, jest starszej generacji - stwierdził urzędnik, cytowany przez stację. - Zaczęli od czołgów T-80 i T-90, przeszli do T-72 i teraz widzieliśmy już pierwsze T-55 po remoncie, które zostały skierowane do walk. Podobnie jest z artylerią. "Cofają się" pod względem wyposażenia - stwierdzają źródła CNN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: "Już tylko wzgórze i stacja". Polak ujawnia, co się dzieje w Bachmucie

"T-90 pochodzi z 1992 r., T-80 w 1976 r., T-72 wszedł do służby w 1972 r., a T-55 tuż po II wojnie światowej w 1948 r." - komentuje CNN.

d2k64b7

"Rosja mobilizuje, ale nie szkoli"

Rozmówcy reporterów stacji z USA przekazali również, że Rosja wciąż boryka się z brakiem żołnierzy. Mimo mobilizacji dużej liczby ludzi, Moskwa nadal nie zapewnia im odpowiedniego szkolenia.

d2k64b7

- Zaobserwowaliśmy dwa stosunkowo niewielkie cykle szkoleniowe na Białorusi. Ale ze 150 tys., które według nich zostały zmobilizowane, prawdopodobnie widzieliśmy może 15 tys, które zostały skierowane na jakiekolwiek szkolenie na poziomie kompanii - przekazały źródła CNN.

Według tych ocen, na tym etapie nie ma już wątpliwości, że siły Rosji zostały znaczenie zmniejszone w stosunku do jednostek, która pierwotnie trafiły do Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k64b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2k64b7
Więcej tematów