Trwa ładowanie...

Wyszli z matury jako pierwsi. Jeden od razu zaczął mówić o Tusku

- Przed maturą, żartowaliśmy, że będą chcieli pokazać, że reforma edukacji nie działa, dlatego zrobią najtrudniejszą maturę, jak się da - mówi Kacper Chyliński, maturzysta z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Okazało się inaczej. Uczniowie, którzy jako pierwsi skończyli pisać maturę oceniają, że egzamin maturalny w 2024 roku należał do łatwiejszych.

Uczniowie mówią o maturze 2024 z języka polskiego Uczniowie mówią o maturze 2024 z języka polskiego Źródło: Wirtualna Polska
d39y28o
d39y28o

Matury 2024 rozpoczęły się we wtorek 7 maja o godzinie 9. Pierwszym egzaminem jest matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym. Reporter Wirtualnej Polski odwiedził najlepsze - według rankingów - liceum w Polsce i rozmawiał z maturzystami o tym, jak im poszło.

Czas na napisanie matury z polskiego wynosi 240 minut, czyli cztery godziny. W XIV LO im. Stanisława Staszica, pierwsi maturzyści wyszli ze szkoły około godziny 11.15.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prowadziła galę Top Seriale 2024. Obawiała się... przepytania z matury

- Nic mnie nie zaskoczyło, zadania były łatwiejsze niż się spodziewałem - powiedział Robert Soboński tuż po opuszczeniu sali, w której pisał maturę. - Oczywiście najważniejsze będą tematy na rozprawce. Pierwszy był o buncie i jego konsekwencjach dla człowieka, a drugi o kształtowaniu relacji międzyludzkich - wymienił maturzysta.

d39y28o

- Wszystko się okaże, jak będą wyniki. Nie zaskoczyło mnie nic. Zadania w pierwszej i drugiej części były łatwe - dodał z kolei Kacper Chyliński. Licealista przyznał, że przed egzaminem uczniowie żartowali z polityki i nowego rządu Donalda Tuska.

- Ze znajomymi żartowaliśmy, że będą chcieli pokazać, że reforma edukacji nie działa, dlatego zrobią najtrudniejszą maturę, jaką się da - stwierdził.

Matura 2024 język polski zadania

Jeden z maturzystów, z którym rozmawiał reporter WP przyznał, że napisanie egzaminu zajęło mu mniej niż dwie godziny. - Potem kolejne pół godziny sprawdzałem i poprawiałem błędy. Poziom był podobny do tego z zeszłego roku. Jak robiłem arkusze, to zadania były w podobnym schemacie. Wszystko szło według kolejności epok - wymienił Oliwier Kuliński.

Jak dodał, na rozprawce wybrał drugi temat, który brzmiał: jak relacje między ludźmi kształtują człowieka. - Myślę, że do zdania matura jest prosta. Dla mnie ważne będą rozszerzenia. Na matematyce rozszerzonej spodziewam się cięższych zadań - podsumował Kuliński.

d39y28o

W środę o godzinie 9 maturzyści będą pisać egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Ostatnim dniem obowiązkowych matur 2024 będzie czwartek - wtedy uczniowie przystąpią do egzaminu z języka obcego.

Mateusz Dolak, dziennikarz Wirtualnej Polski

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39y28o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39y28o
Więcej tematów