Trwa ładowanie...
d3xob7o

Wystawił zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego na aukcję. Czemu Allegro ją usunęło? Mamy komentarz firmy

Fotograf Wojciech Grzędziński w związku ze zbieraniem pieniędzy na WOŚP wystawił na charytatywną aukcję Allegro portret Jarosława Kaczyńskiego. Serwis jednak aukcję zdjął. Czemu? Mamy komentarz firmy.
Share
Zrzut ekranu z opisem aukcji, która została usunięta.
Zrzut ekranu z opisem aukcji, która została usunięta.Źródło: Allegro
d3xob7o

"Pomóż Panu Premierowi, Prezesowi, przyszłemu Emerytowanemu Zbawcy Narodu (w jednej osobie) dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes już się dziwi, że co roku Orkiestra gra i pomaga. Pomóż mu się zdziwić jeszcze bardziej!" - napisał Wojciech Grzędziński w opisie swojej charytatywnej akcji.

Licytować można było portret Jarosława Kaczyńskiego. "Pan prezes ma również inne ukryte zalety. Umieszczając go w lodówce działa niczym dieta cud" - również w ten sposób fotograf zachęcał do licytacji.

W rozmowie z WP Fotoblogia fotograf przyznał, że opis aukcji celowo był “ironiczny i przekorny”. Allegro uznało jednak go za niewłaściwy i aukcję zdjęto.

d3xob7o

W przesłanym do redakcji WP Tech stanowisku Allegro tłumaczy:

"Usunięcie oferty nie było związane z przedmiotem aukcji, a z treścią opisu. Po zgłoszeniu obsługa serwisu sprawdziła tę ofertę i jej zastrzeżenia wzbudziła część opisu oferty, który mógł być niejasny dla kupujących. Sprzedający został poinformowany o zastrzeżeniach oraz o tym, że może wystawić przedmiot ponownie z niebudzącym wątpliwości opisem i tak się stało".

W rozmowie z WP Technologia Grzędziński przyznał, że kością niezgody był następujący fragment: "Pan prezes ma również inne ukryte talenty. Umieszczając go w lodówce działa niczym dieta cud".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że godzinę po opublikowaniu akcji allegro bezpośrednio skontaktowało się z fotografem, instruując go, jak powinien wyglądać opis. Wojciech Grzędziński wrzucił na licytację portret raz jeszcze - obecnie jego cena wynosi 1009 zł. Licytacja potrwa do 16 stycznia. Nowa wersja opisu nie tylko nie zawiera budzącego wątpliwości Allegro fragmentu, ale też zdania: "Prezes już się dziwi, że co roku Orkiestra gra i pomaga. Pomóż mu się zdziwić jeszcze bardziej!".

Lubisz zakupy? Zobacz oferty na stronie Allegro promocje.

d3xob7o

Podziel się opinią

Share
d3xob7o
d3xob7o
Więcej tematów