Trwa ładowanie...
d4dz02l
Wystąpienie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego [NA ŻYWO]

Wystąpienie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego [NA ŻYWO]

Senat rozpoczyna trzydniowe posiedzenie. Przed obradami marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotyka się z dziennikarzami. Początek zaplanowano na godz.10:45
Share
d4dz02l

Podczas 18. posiedzenia Senatu tej kadencji zaplanowano prace m.in. nad nowelizacją ustawy covidowej, której celem jest wypłacanie dodatków za pracę z pacjentem z COVID-19 jedynie pracownikom medycznym skierowanym do niej, a nie wszystkim w nią zaangażowanym.

Podczas wspólnego posiedzenia senackiej Komisje Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej i Ustawodawczej zajęły się już rano pierwszym czytaniem projektu uchwały wzywającej Radę Ministrów do wycofania się z gróźb zawetowania budżetu Unii Europejskiej.

d4dz02l

We wtorek senackie komisje poparły projekt nowelizacji Kodeksu karnego wykonawczego o zapis dotyczący udzielanie automatycznej zgody dla adwokata na widzenia z aresztowanym klientem.Senacka komisja budżetu i finansów publicznych poparła z kolei we wtorek nowelizację wprowadzającą tzw. estoński CIT.

Dzień przed rozpoczęciem 18.posiedzenia iżby wyższej senator Bogdan Klich (klub Koalicji Obywatelskiej) udostępnił skan pisma Straży Marszałkowskiej z zakazem oraz jego uzasadnieniem wstępu do Sejmu i możliwości udziału w pracach Senatu wydanym Marcie Lempart. Zakaz ma obowiązywać szefową Strajku Kobiet do 23 listopada przyszłego roku. Lempart zapowiedziała sądową walkę o uchylenie zakazu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dz02l

Podziel się opinią

Share
d4dz02l
d4dz02l
Więcej tematów