Trwa ładowanie...

Wysłannik papieża i Ławrow. Uściski i uśmiechy

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin spotkał się w Nowym Jorku z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem na marginesie obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na nagraniu widać, że hierarcha wymienia z Ławrowem uśmiechy i serdeczności - choć inni dyplomaci trzymają na dystans Rosjanina, który powtarza propagandowe kłamstwa i broni zbrodni, jakie Rosja popełnia w Ukrainie.

Ławrow z wysłannikiem papieża. Propaganda Kremla nie zmarnowała okazji.Ławrow z wysłannikiem papieża. Propaganda Kremla nie zmarnowała okazji.Źródło: MSZ Rosji-Twitter
dmyemsn
dmyemsn

Serwis Vatican News, który poinformował o spotkaniu Siergieja Ławrowa i kardynałem Pietro Parolina, zaznaczył, że takie rozmowy zgodne są z wytycznymi papieża Franciszka.

Ławrow i kardynał. "Kierunek wskazany przez Franciszka"

Watykański serwis przywołał słowa papieża, który podczas konferencji prasowej 15 września w drodze powrotnej z Kazachstanu do Rzymu stwierdził, że zawsze trzeba prowadzić dialog. - Jest możliwość, że dzięki niemu zmieni się tok rzeczy - mówił.

dmyemsn

"To kierunek, jakim podążają wszyscy współpracownicy Franciszka poczynając od sekretarza stanu" - zaznaczył serwis ze Stolicy Apostolskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Rosjanie protestują. "Rosja staje się państwem częściowo totalitarnym"

Papież, który opowiada się także za dialogiem z "agresorem", jak ujął to podczas konferencji prasowej w samolocie, deklarował wcześniej chęć udania się na rozmowy zarówno do Kijowa, jak i do Moskwy.

dmyemsn

Propaganda Kremla nie zmarnowała okazji. "Uściski i uśmiechy"

Kreml wykorzystał oczywiście nowojorskie spotkanie propagandowe. MSZ reżimu Putina przekazało w komunikacie, że Ławrow "wyjaśnił przyczyny kryzysu w stosunkach Rosji z Zachodem".

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

To było pierwsze spotkanie kardynała Parolina i Ławrowa od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę - zauważa PAP.

Mobilizacja w Rosji. Patriarcha Cyryl namawia obywateli

Tymczasem patriarcha Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego również zabiera głos ws. wojny. Jednak Cyryl próbuje przekonać młodych Rosjan do udziału w wojnie.

dmyemsn

- Idź odważnie, aby wypełnić swój wojskowy obowiązek. I pamiętaj, że jeśli umrzesz za swój kraj, będziesz z Bogiem w Jego królestwie, chwale i życiu wiecznym - cytuje słowa duchownego białoruski niezależny kanał NEXTA.

Źródła: NEXTA, PAP, Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmyemsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dmyemsn
Więcej tematów