Trwa ładowanie...
d1h3uip
IAR

Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na Krym

• Eksplozja linii energetycznej z Ukrainy na Krym
• Dostawy prądu zostały przerwane
• To już drugi taki incydent w ostatnich tygodniach
• Przeciwko przesyłaniu prądu na Krym są tamtejsi Tatarzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na Krym
(Fotolia, Fot: piernik8532)
d1h3uip

Linia elektryczna, dostarczającą prąd na Krym, została uszkodzona wskutek wybuchu. Trwają prace remontowe. Dostawy prądu z Ukrainy na okupowany przez Rosjan półwysep zostały wstrzymane.

Słup linii elektrycznej Kachowka-Tytan został uszkodzony w środę. Trwały spekulacje na temat przyczyn przerwy w dostawach prądu na Krym. Dopiero w czwartek policja obwodu chersońskiego potwierdziła, że słup wysokiego napięcia zniszczono za pomocą ładunku wybuchowego. Ukraiński operator Ukrenerho przystąpił do prac remontowych. Mogą one potrwać jeszcze kilka godzin.

Linia energetyczna Kachowka-Tytan przesyłała na okupowany przez Rosjan półwysep 250 megawatów energii. Była już uszkodzona w zeszłym miesiącu. Odremontowano ją na początku grudnia.

Przesyłaniu prądu na Krym sprzeciwiają się pozostający na Ukrainie kontynentalnej krymscy Tatarzy. To oni wcześniej organizowali akcje blokady energetycznej półwyspu. Poprzez blokadę towarową doprowadzili również do znacznego ograniczenia handlu z okupowanym przez Rosję Krymem.

d1h3uip

Podziel się opinią

Share
d1h3uip
d1h3uip
Więcej tematów