ycipk-4kdowt
IAR

Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na Krym

• Eksplozja linii energetycznej z Ukrainy na Krym
• Dostawy prądu zostały przerwane
• To już drugi taki incydent w ostatnich tygodniach
• Przeciwko przesyłaniu prądu na Krym są tamtejsi Tatarzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na Krym
(Fotolia, Fot: piernik8532)
ycipk-4kdowt

Linia elektryczna, dostarczającą prąd na Krym, została uszkodzona wskutek wybuchu. Trwają prace remontowe. Dostawy prądu z Ukrainy na okupowany przez Rosjan półwysep zostały wstrzymane.

Słup linii elektrycznej Kachowka-Tytan został uszkodzony w środę. Trwały spekulacje na temat przyczyn przerwy w dostawach prądu na Krym. Dopiero w czwartek policja obwodu chersońskiego potwierdziła, że słup wysokiego napięcia zniszczono za pomocą ładunku wybuchowego. Ukraiński operator Ukrenerho przystąpił do prac remontowych. Mogą one potrwać jeszcze kilka godzin.

Linia energetyczna Kachowka-Tytan przesyłała na okupowany przez Rosjan półwysep 250 megawatów energii. Była już uszkodzona w zeszłym miesiącu. Odremontowano ją na początku grudnia.

ycipk-4kdowt

Przesyłaniu prądu na Krym sprzeciwiają się pozostający na Ukrainie kontynentalnej krymscy Tatarzy. To oni wcześniej organizowali akcje blokady energetycznej półwyspu. Poprzez blokadę towarową doprowadzili również do znacznego ograniczenia handlu z okupowanym przez Rosję Krymem.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kdowt

ycipk-4kdowt
ycipk-4kdowt