Trwa ładowanie...
31-12-2015 14:51

Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na Krym

• Eksplozja linii energetycznej z Ukrainy na Krym
• Dostawy prądu zostały przerwane
• To już drugi taki incydent w ostatnich tygodniach
• Przeciwko przesyłaniu prądu na Krym są tamtejsi Tatarzy

Wysadzono linię elektryczną dostarczającą prąd na KrymŹródło: Fotolia, fot: piernik8532
d10xhy4
d10xhy4

Linia elektryczna, dostarczającą prąd na Krym, została uszkodzona wskutek wybuchu. Trwają prace remontowe. Dostawy prądu z Ukrainy na okupowany przez Rosjan półwysep zostały wstrzymane.

Słup linii elektrycznej Kachowka-Tytan został uszkodzony w środę. Trwały spekulacje na temat przyczyn przerwy w dostawach prądu na Krym. Dopiero w czwartek policja obwodu chersońskiego potwierdziła, że słup wysokiego napięcia zniszczono za pomocą ładunku wybuchowego. Ukraiński operator Ukrenerho przystąpił do prac remontowych. Mogą one potrwać jeszcze kilka godzin.

Linia energetyczna Kachowka-Tytan przesyłała na okupowany przez Rosjan półwysep 250 megawatów energii. Była już uszkodzona w zeszłym miesiącu. Odremontowano ją na początku grudnia.

Przesyłaniu prądu na Krym sprzeciwiają się pozostający na Ukrainie kontynentalnej krymscy Tatarzy. To oni wcześniej organizowali akcje blokady energetycznej półwyspu. Poprzez blokadę towarową doprowadzili również do znacznego ograniczenia handlu z okupowanym przez Rosję Krymem.

d10xhy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10xhy4
Więcej tematów