Trwa ładowanie...
dff5ghq
dff5ghq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyrwał skarbonkę WOŚP 11-latkowi. Policja prosi o pomoc

• Trzech nastolatków otoczyło 11-letniego wolontariusza WOŚP
• Jeden z nich wyrwał chłopcu skarbonkę
• W puszce było ok. 200-300 zł
• Sprawców szuka policja z Zabrza
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dff5ghq

Do kradzieży doszło w centrum Zabrza około godz.15.50. Trzech nastolatków podeszło do 11-letniego wolontariusza, który koło dworca kwestował na rzecz WOŚP. Jeden wyrwał chłopcu skarbonkę, wszyscy zbiegli. Dali się jednak nagrać kamerom monitoringu galerii handlowej, gdzie byli przed kradzieżą. Policja prosi o pomoc w ich zidentyfikowaniu.

- Chłopiec nie został uderzony. Sprawcy byli ukierunkowani, aby znaleźć młodszą ofiarę. Była to dla nich łatwa zdobycz - powiedział Olaf Burakiewicz z policji w Zabrzu.

dff5ghq

Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 44 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki, w której uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy w kraju i za granicą, będzie znany za kilka tygodni; zwykle jest on podawany na początku marca. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

- Teraz trwa wielkie liczenie - powiedział Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej niedzielną kwestę. Poinformował, że za już zebraną kwotę WOŚP będzie mogła wyposażyć w nowoczesnych sprzęt nawet 320 oddziałów szpitalnych. Szef WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty oraz artystom, a także mediom.

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów