Trwa ładowanie...

Wyrok ws. śmierci dziecka. 7-latek był z babcią na feriach

Jest wyrok ws. tragicznej śmierci 70-latki i jej wnuczka po wypadku w Białce Tatrzańskiej. Na rok więzienia w zawieszeniu i 20 tys. grzywny sąd w Zakopanem skazał Pawła Dziubasika za niedopilnowanie stanu tablicy reklamowej, która przygniotła 7-latka i kobietę.

Share
Wyrok ws. śmierci dziecka. 7-latek był z babcią na feriach
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
dmfdzze

Sprawę rozpatrywał Sąd Rejonowy w Zakopanem, który po rozpoczęciu rozprawy poinformował o wyłączeniu jej jawności na wniosek obrońcy oskarżonego - informuje gazetakrakowska.pl.

Dziennikarze musieli opuścić salę. Jak relacjonuje PAP, w środku byli obecni zarówno rodzice zmarłego dziecka, jak i oskarżony Paweł D.

dmfdzze

Członkowi zarządu narciarsko-hotelarskiej spółki "Bania" z Białki Tatrzańskiej śledczy zarzucili nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem w akcie oskarżenia wskazywała, że do tragedii doprowadziły zaniechania przy utrzymania budowli w odpowiednim stanie technicznym.

Sąd skazał Pawła Dziubasika na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 20 tys. grzywny. Sąd zobowiązał oskarżonego do przeproszenia rodziców dziecka w formie pisemnej.

Oskarżony wyraził zgodę na publikację swojego nazwiska i wizerunku. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że bierze pełną odpowiedzialność za to, co się stało. - Jest to dla mnie lekcja na całe życie - powiedział.

Jak podaje RMF FM, obie strony oświadczyły, że nie będą odwoływały się od tego wyroku.

dmfdzze

Źródła: gazetakrakowska.pl, RMF FM, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Marcinkiewicz do Niesiołowskiego: Stefan, wytrzymaj to

dmfdzze

Podziel się opinią

Share
dmfdzze
dmfdzze
Więcej tematów