Trwa ładowanie...
d1bly96

Wyrok TK w sprawie aborcji. Tusk: "To polityczne łajdactwo"

Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Były premier nazwał organ wydający wyrok "pseudotrybunałem", a samą decyzję skomentował jako łajdactwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk ostro skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego (Photo by Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Donald Tusk ostro skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego (Photo by Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d1bly96

W czwartek Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie orzekł, że przepisy umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją. Trybunał zajął się tą sprawą na wniosek grupy posłów PiS.

Całą sprawę skomentował na Twitterze Donald Tusk. Były premier w mocnych słowach ocenił działanie Trybunału. Szef Europejskiej Partii Ludowej nazwał wyrok "łajdactwem". Tuska oburza m.in. fakt, że TK zajął się sprawą w trakcie "szalejącej pandemii" koronawirusa.

Donald Tusk wspomniał także, że organ wydający wyrok jest "pseudotrybunałem". Te słowa dotyczą kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego, jaki ma miejsce od 2015 roku. Wówczas doszło do podwójnego wyboru sędziów Trybunału. Obecny podczas czwartkowego wydawania wyroku sędzia Justyn Piskorski został wybrany w miejsce zmarłego sędziego Lecha Morawskiego, który to był wybrany na stanowisko niezgodnie z Konstytucją. Tym samym, według wielu ekspertów z dziedziny prawa konstytucyjnego, daje to podstawy do negowania wyroków TK pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej.

d1bly96

Koronawirus. Twierdzili, że pandemii nie ma. "Leżą u mnie pod respiratorem albo tlenem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bly96

Podziel się opinią

Share
d1bly96
d1bly96
Więcej tematów