Trwa ładowanie...
Wyrok sądu ws. Małgorzata Gersdorf kontra Stanisław Piotrowicz

Wyrok sądu ws. Małgorzata Gersdorf kontra Stanisław Piotrowicz

W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadnie wyrok w procesie, który byłemu posłowi PiS, a obecnie sędziemu Trybunału Konstytucyjnego Stanisławowi Piotrowiczowi wytoczyła I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia SN Krzysztof Rączka. Zapraszamy na relację na żywo.

Share
d32i181

W sierpniu 2018 r. podczas obrad nowej Krajowej Rady Sądownictwa, która miała zarekomendować kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, doszło do demonstracji, w której brali udział m.in. członkowie ruchu Obywatele RP. Ówczesny poseł PiS Stanisław Piotrowicz skomentował tę manifestację, mówiąc, że "nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego". Dopytywany przez dziennikarzy o to, jakie przywileje ma na myśli, powiedział, że chodzi m.in. o to, aby "sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej".

Słowa Stanisława Piotrowicza wywołały oburzenie wielu sędziów, w tym I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

d32i181

Prof. Gersdorf i sędzia SN Krzysztof Rączka wytoczyli Piotrowiczowi proces cywilny. Oskarżyli Piotrowicza o naruszenie dóbr osobistych, domagając się przeprosin w mediach oraz wpłacenia 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Proces ruszył w grudniu 2019 roku.

d32i181

Podziel się opinią

Share
d32i181
d32i181
Więcej tematów