Trwa ładowanie...

Wyrok dla kobiety, która w biały dzień zabiła nożem mężczyznę w centrum Kalisza

Był środek dnia, gdy w centrum Kalisza doszło do kłótni między kobietą i mężczyzną, którzy poznali się chwilę wcześniej. Wioletta Kościelak dźgnęła Sebastiana B. nożem, zadając mu śmiertelną ranę. Sąd skazał ją za to na 15 lat więzienia.
Share
Wyrok dla kobiety, która w biały dzień zabiła nożem mężczyznę w centrum Kalisza
Źródło: KMP w Kaliszu
d26693v

Do zdarzenia doszło pod koniec września przy ul. Ciasnej w centrum Kalisza w biały dzień. Między kobietą i mężczyzną wywiązała się sprzeczka, w czasie której kobieta wyjęła nóż i dźgnęła nim mężczyznę w brzuch. Rana okazała się śmiertelna – zraniony zmarł w szpitalu.

Zabójczyni uciekła z miejsca zdarzenia, ale policja szybko ustaliła jej tożsamość.

- Już w pierwszych chwilach podjętych działań policjanci ustalili, że osobą podejrzewaną o dokonanie przestępstwa jest 38-letnia kaliszanka – relacjonowała wówczas Anna Jaworska-Wojnicz. - Ustalenie miejsca jej pobytu było bardzo ciężkim przedsięwzięciem ze względu na brak stałego miejsca zameldowania kobiety - dodawała

d26693v

Policji wkrótce jednak udało się ją zatrzymać na terenie jednej z posesji w gminie Lisków. Kobieta przyznała się do winy, a w trakcie wizji lokalnej szczegółowo opisała przebieg zdarzenia. We wtorek zapadł wyrok w tej głośnej sprawie.

W trakcie rozprawy adwokat 39-letniej Wioletty Kościelak (sąd zgodził się na ujawnienie jej danych osobowych) przekonywał, że nóż, od którego zginął Sebastian B., należał do niego i sam się na niego nadział, kiedy oskarżona próbowała mu go zwrócić.

Sąd jednak nie dał wiary takiej obronie, zwracając uwagę, że Wioletta Kościelak była już w przeszłości wielokrotnie karana m.in. za pobicia i wyłudzenia. W uzasadnieniu wyroku sąd pokreślił, że kobieta jest zdemoralizowana, a jej odizolowanie ma być nie tylko karą, ale także przestrogą dla innych. Jako okoliczność dodatkowo obciążającą oskarżoną wskazano fakt ucieczki z miejsca zdarzenia oraz ukrywanie się przed policją. Wioletta Kościelak została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ma też zapłacić 10 tys. zł córce zamordowanego mężczyzny.

W tej samej sprawie skazano również Waldemara S., który pomagał ukrywać się zabójczyni. Sąd skazał go na cztery lata więzienia.

Wyroki w tej sprawie nie są prawomocne.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d26693v

Podziel się opinią

Share
d26693v
d26693v
Więcej tematów