Trwa ładowanie...

Wyprowadzili ją w trakcie mszy z kościoła. Wszystko przez transparent z cytatem słów papieża

Gabriela Lazarek poszła w sobotę na mszę do jednego z kościołów w Warszawie i jak wynika z jej relacji została z niego siłą wyciągnięta. Powodem miał być rozłożony przez nią transparent, na którym były słowa Jana Pawła II odnoszące się do rasizmu.

Share
Wyprowadzili ją w trakcie mszy z kościoła. Wszystko przez transparent z cytatem słów papieża
Źródło: Facebook.com, Fot: Gabriela Lazarek
d3puv8e

Zdarzenie miało miejsce w kościele św. Barbary w Warszawie, gdzie mszę przed Marszem Niepodległości koncelebrował ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy, znany z nacjonalistycznych poglądów. Podczas kazania ksiądz podkreślał m.in. jak ważna jest nauka Jana Pawła II i to, że nie wolno wstydzić się wiary. Zachęcona tymi słowami kobieta wyciągnęła transparent z napisem: "Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga" - są to słowa Jana Pawła II z 2001 roku.

To nie spodobało się niektórym wiernym. "Tam ten transparent rozwinęłam. Hasło na nim, tak jak na transparentach innych uczestników mszy było religijne. Nie planowałam wyciągać go w kościele, ale to co się tam działo, tak mną wstrząsnęło, że musiałam to zrobić. Najpierw zaczęto mi go wyrywać. A jak nie pozwoliłam sobie go wyrwać, kilka osób rzuciło się na mnie i zaczęli mnie ciągnąć za ubrania przez kościół w kierunku wyjścia. Nie ukrywam, że krzyczałam, bo to nie było przyjemne" - powiedziała Lazarek w rozmowie z portalem oko.press.

Do zdarzenia odniósł się Krzysztof Bosak, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, który uznał wydarzenie za prowokację. "Właśnie jakaś idiotka z transparentem o rasizmie próbowała zakłócić trwającą Mszę świętą przed #MarszNiedpoległości. Została wyprowadzona z kościoła" - napisał na Twitterze.

d3puv8e

Podziel się opinią

Share
d3puv8e
d3puv8e
Więcej tematów