Trwa ładowanie...

Wypadek polskiego jachtu. Chcieli pobić rekord Guinnessa

Uszkodzony główny żagiel i oddalające się szanse na najszybsze opłynięcie Antarktydę. To skutki niebezpiecznego wypadku polskiego jachtu Katharsis II. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wypadek polskiego jachtu. Chcieli pobić rekord GuinnessaŹródło: East News
d48eu6t
d48eu6t

O wypadku poinformowali na Facebooku członkowie ekipy. Wyjaśnili, że podczas sztormu na wodach Oceanu Południowego ok 1,1 tys mil morskich na południowy zachód od Hobart w Australii.

"Jedna ze sztormowych fal poniosła jacht. Sternikowi nie udało się zapobiec niekontrolowanemu zwrotowi przez rufę i w konsekwencji uszkodzeniu uległ bom grota. Nikomu nic się nie stało. Poza złamanym bomem, takielunek jest sprawny i możemy bezpiecznie kontynuować żeglugę do Hobart, wykorzystując żagle przednie. Do końca rejsu musimy obejść się bez siły napędowej naszego grota" - napisano na facebookowej stronie Antarctic Circle 60s.

"Nie poddajemy się! Płyniemy dalej! Trzymajcie za nas kciuki” - podkreśliła załoga Katharsis II.

d48eu6t

Zobacz także: Duża polska firma usuwa konto z Facebooka

Są powody do dumy

Niestety skutki wypadku sprawią najprawdopodobniej że planowane przybycie do portu Hobart - szacowane do tej pory na poranek 4 kwietnia czasu polskiego - zostanie opóźnione o ok. 24 godziny. "Perspektywa pobicia rekordu Guinnessa w najkrótszym czasie opłynięcia Antarktydy oddala się" - zauważa Radio Zet.

Stacja dodaje, że Polacy mają jednak powody do dimy. Załoga jachtu przeszła bowiem do historii oceanicznego jachtingu - jako pierwsza na świecie opłynęła Antarktydę poniżej 60 st. szerokości geograficznej bez zawijania do portu. Żeglarze są na morzu już od 97 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48eu6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48eu6t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj