WP
śmierć
28-09-2010 (13:45)

Wypadek na przejeździe - 1 osoba nie żyje, 7 rannych

Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w zderzeniu tira z szynobusem w Lipuszu na Pomorzu, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Droga nr 235 Chojnice-Kościerzyna będzie zablokowana do późnych godzin popołudniowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie Janusz Matrejek poinformował, że w wypadku zginął maszynista. Siedmiu rannych pasażerów przewieziono do szpitala w Kościerzynie.

Policja zorganizowała objazdy na odcinku drogi nr 235 pomiędzy Chojnicami a Bytowem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że szynobus uderzył w naczepę tira. Ciężarówka przewoziła cement.

WP

Rzecznik kościerskiej straży pożarnej Wiesław Kiedrowicz powiedział, że prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie ostrożności przez kierowcę tira podczas przejazdu przez tory. - W tym miejscu przejazd kolejowy jest dobrze oznakowany i jest dobra widoczność - zaznaczył.

Poinformował, że wszyscy pasażerowie będący w szynobusie zostali ranni. - Na szczęście na poprzednim przystanku, w Łubianie wysiadło 40 dzieci - dodał rzecznik straży.

NaSygnale.pl: Pijana 12-latka spowodowała wypadek

Polub WP Wiadomości
WP
WP