Trwa ładowanie...
d3va4sn

Wypadek busa w Prusimiu. Podróżowali nim nielegalni imigranci

W poniedziałek w Prusimiu niedaleko Międzychodu doszło do zderzenia busa z ciężarówką. Busem podróżowali Wietnamczycy, którzy po wypadku usiłowali uciec. Wszystko wskazuje na to, że przebywali w Polsce nielegalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek busa w Prusimiu. Podróżowali nim nielegalni imigranci
(KPP w Międzychodzie)
d3va4sn

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 24 w okolicach miejscowości Prusim niedaleko Międzychodu. Około godz. 16 doszło tam do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Busem podróżowało 13 osób, z których trzy zostały ranne i zabrano je do szpitala. Pozostali pasażerowie uciekli z miejsca wypadku. Policjantom udało się jednak ich odnaleźć. Jak się okazało, były to osoby pochodzenia azjatyckiego.

- To obywatele Wietnamu, nie mieli przy sobie żadnych dokumentów, co wskazuje na to, że przebywają w Polsce nielegalnie, ale prawdopodobnie ich celem było dostanie się za zachodnią granicę, a nasz kraj był dla nich tylko krajem tranzytowym – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Wszyscy zatrzymani obcokrajowcy przebywają w ośrodku straży granicznej. Policja zatrzymała za to Polaka, który kierował busem i jak się okazało, doprowadził do wypadku.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3va4sn

Podziel się opinią

Share

d3va4sn

d3va4sn
Więcej tematów