Trwa ładowanie...

Wypadek amerykańskich żołnierzy. Bus przewrócił się na bok i zapłonął

Do wypadku doszło około godz. 15 na drodze z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żagania. Bus z amerykańskimi żołnierzami zderzył się czołowo z samochodem osobowym.

Wypadek amerykańskich żołnierzy. Bus przewrócił się na bok i zapłonąłŹródło: WP.PL
dmhky4a
dmhky4a

Jak informuje serwis gazetalubuska.pl, do wypadku doszło na zakręcie. Bus przejechał przez podwójną linię ciągłą i czołowo zderzył się z samochodem osobowym.

Oba pojazdy wypadły z drogi. Bus przewrócił się i zapalił. Jednak amerykańskim żołnierzom nic się nie stało. Do szpitala trafiła osoba jadąca citroenem C4.

Serwis informuje, że żołnierze jechali busem z wypożyczalni. Przebieg i przyczyny wypadku będzie ustalać Żandarmeria Wojskowa. Droga jest zablokowana.

Zobacz też: Amerykańscy żołnierze, którzy przybyli do Żagania, przeprowadzili testy sprawnościowe sprzętu wojskowego, w tym czołgów M1 Abrams.

To nie pierwszy wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy. W połowie września ciężarówka należąca do kontyngentu wojsk USA w Polsce dachowała na autostradzie A18. O wypadkach z udziałem amerykańskich żołnierzy w pierwszych tygodniach ich obecności w Polsce było tak głoś, że sprawą postanowił zainteresować się minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Na początku roku stwierdził, że zapyta szefa MON o ich przyczyny.

Amerykańscy żołnierze wraz ze swoim sprzętem przylecieli do Polski na początku stycznia. To siły NATO, które mają wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. Wojsko USA stacjonuje m.in. w Żaganiu.

dmhky4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmhky4a
Więcej tematów