Trwa ładowanie...
d2iagai

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Senator Jacek Bury rezygnuje z diety i pensji

Nowo wybrany senator zadeklarował, że wynagrodzenie, które mu przysługuje, przekaże na rzecz zdolnej młodzieży, która jest w trudnej sytuacji. - Polityka nie jest dla mnie miejscem, gdzie się zarabia pieniądze, tylko służbą - zapewnił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019. Po dostaniu się do Senatu Jacek Bury zdecydował się zrezygnować z uposażenia senatora
Wyniki wyborów 2019. Po dostaniu się do Senatu Jacek Bury zdecydował się zrezygnować z uposażenia senatora (Forum, Fot: jacek szydlowski)
d2iagai

Jacek Bury jest przedsiębiorcą, który startował jako niezależny kandydat z poparciem Koalicji Obywatelskiej. Po wynikach wyborów parlamentarnych 2019 okazało się, że zaufało mu prawie 85 tys. wyborców, co dało mu mandat. Nowo wybrany senator podziękował osobom, które na niego głosowały oraz politykom, którzy go poparli w kampanii wyborczej.

Senator zadeklarował, że podtrzyma swoją obietnicą przedwyborczą i nie będzie pobierał wynagrodzenia. - Pieniądze przekażę na rzecz zdolnej młodzieży z Lublina, która jest w trudnej sytuacji. Polityka jest dla mnie miejscem, gdzie nie powinniśmy zarabiać pieniędzy. Polityka jest dla mnie służbą. Chce to robić dla mieszkańców mojego miasta i godnie ich reprezentować - mówił.

d2iagai

Buremu przysługuje 8 tys. zł uposażenia. Dietę będzie przekazywał na cele dobroczynne, a pensji nie będzie pobierał. Jak wyliczył przed wyborami 2019 dzięki takiej decyzji w kieszeni podatników zostanie blisko 400 tys. zł. Gdyby inni senatorowie poszli jego przykładem to budżet państwa mógłby zaoszczędzić prawie 38 mln zł. - Liczę, że znajdę naśladowców - przekonywał na początku października.

Parlamentarzysta przekonuje, że nigdy nie był zwolennikiem zawodowych polityków, bo te osoby "nie są godne zaufania". - Powinni znajdować się tam ludzie, którzy osiągnęli sukces zawodowy i stać ich na to, żeby bezinteresownie współpracować i pomagać takim ludziom. Polska polityka zyskałaby bardzo dużo, gdyby było więcej takich osób - podkreślał.

Jarosław Gowin komentuje wynik wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iagai

Podziel się opinią

Share

d2iagai

d2iagai
Więcej tematów