Trwa ładowanie...
d2uh6bp

Wyniki wyborów 2020. Wiemy, kto wygrał w USA

Wciąż urzędujący prezydent Polski Andrzej Duda zwyciężył w USA, uzyskując 54,96 proc. głosów. Rafał Trzaskowski otrzymał 45,04 proc. głosów. Wybory cieszyły się rekordowym zainteresowaniem amerykańskiej Polonii - oddano ponad 35,5 tys. ważnych głosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów. W USA wygrał Andrzej Duda
Wyniki wyborów. W USA wygrał Andrzej Duda (East News)
d2uh6bp

W Stanach Zjednoczonych w wyborach uczestniczyło 35 844 uprawnionych do głosowania. Zwycięstwo odniósł Andrzej Duda, na którego swój głos oddało 19 400 Polaków (54,96 proc.głosów). Rafał Trzaskowski uzyskał za to 16144 głosów, co przekłada się na 45,04 proc. poparcia.

Według Radia Kraków, Andrzej Duda zwyciężył w Nowym Jorku, Chicago i Nowym Jorku. Z kolei Trzaskowski wygrał w Los Angeles, Waszyngtonie oraz Houston.

W pierwszej turze polskich wyborów prezydenckich w USA Duda uzyskał 50,7 proc., a Trzaskowski 34,6 proc. głosów amerykańskiej Polonii.

d2uh6bp

Przypomnijmy, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną głosowanie w USA odbyło się w formule korespondencyjnej, ale w drugiej turze konsulaty w Nowym Jorku i Chicago przyjmowały również pakiety wyborcze doręczane osobiście.

Według sondaży IPSOS, Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 50,4 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,6 proc.

W poniedziałek rano 13 lipca powinny być znane wyniki z większości komisji wyborczych. Oficjalne, pełne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich, przekazane przez Państwową Komisję Wyborczą, poznamy w poniedziałek późnym wieczorem (13 lipca) albo we wtorek rano (14 lipca).

Dla porównania: oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich poznaliśmy we wtorek rano 30 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uh6bp

Podziel się opinią

Share

d2uh6bp

d2uh6bp
Więcej tematów