Trwa ładowanie...
d445ihy

Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski w oświadczeniu: jest nadzieja na przyszłość. Mówił o TVP

- Cieszę się, że udało się stworzyć ruch obywatelski. 10 milionów Polaków chce Polski, która jest uśmiechnięta i tolerancyjna. Wielu z tych 10 milionów to młodzi ludzie i to jest nadzieja na przyszłość - powiedział Rafał Trzaskowski w oświadczeniu po II turze wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski: jest nadzieja na przyszłość
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski: jest nadzieja na przyszłość (East News)
d445ihy

- Od początku było wiadomo, że będzie trudno, i tak było - powiedział Rafał Trzaskowski, wspominając o TVP i "walcu propagandowym PiS".

- Gratuluję panu prezydentowi wyniku. Zapowiadał, że ta kadencja będzie inna i to jest szansa, by uwolnić się od swojej partii, by słuchać obywateli i wetować złe ustawy - stwierdził kandydat KO. Zapowiedział też "próbę odbudowy wspólnoty".

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Trzaskowski ocenił, że "druga strona nie wyciągnęła lekcji z tego, co się dzieje".

d445ihy

- Słyszymy o zaostrzeniu kursu, (…) słyszymy mnóstwo arogancji, słyszymy wypowiedzi mówiące o tym, że zostanie dokończony proces upolityczniania sądów, że będzie atak na samorządy, że ta władza nie chce wyciągać do nas ręki. I to jest olbrzymia szansa dla pana prezydenta Andrzeja Dudy - oświadczył Rafał Trzaskowski.

Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski: z tą władzą da się wygrać

- Musimy odzyskać państwo z rąk jednej partii i na pewno to zrobimy, ale trzeba też wyciągnąć wnioski (...). To dopiero początek drogi, będziemy walczyć dalej - powiedział Trzaskowski.

- Została stworzona nadzieja, że z tą władzą da się wygrać. Jest olbrzymia potrzeba odbudowania wspólnoty i ja zrobię wszystko, abyśmy znowu nauczyli się ze sobą rozmawiać - mówił podczas wystąpienia.

d445ihy

- 10 mln Polaków chce Polski, która jest tolerancyjna i uśmiechnięta. Będziemy walczyć dalej - powiedział Trzaskowski. - Musimy odzyskać państwo z rąk jednej partii - dodał.

Polityk zaznaczył, że wszystkie partie - także i PO - musi otwierać się na nowych ludzi i nowe idee.

Wyniki wyborów 2020. Dane PKW

PKW na bieżąco aktualizuje dane dotyczące częściowych wyników wyborów prezydenckich. Z najnowszych informacji przekazanych na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że zliczono już głosy z 99,99 proc. obwodów.

d445ihy

Andrzej Duda uzyskał 51,08 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,92 proc. Frekwencja wyniosła 68,07 proc.

Wyniki wyborów 2020. "Oby ta kadencja była rzeczywiście inna"

"Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję" - napisał wcześniej na Twitterze Rafał Trzaskowski. Kandydat KO podziękował w poniedziałek swojemu kontrkandydatowi.

"Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie!" - dodał Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d445ihy

Podziel się opinią

Share

d445ihy

d445ihy
Więcej tematów