Trwa ładowanie...
d2wl2jg

Wyniki wyborów 2019. Narada Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej

O godzinie 15 w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej rozpoczął się Komitet Wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości. Tematem narady będzie podział stanowisk w rządzie. W spotkaniu udział wezmą koalicjanci partii Jarosława Kaczyńskiego - Solidarna Polska oraz Porozumienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej (East News, Fot: Jan Bielecki/East News)
d2wl2jg

Tuż po godzinie 19 budynek przy Nowogrodzkiej opuścił premier Mateusz Morawiecki. Sama narada zakończyła się chwilę przed 20.

W spotkaniu wzięli udział najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości: marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin, wiceprezes PiS Adam Lipiński oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, były szef MON Antoni Macierewicz oraz szef MSWiA oraz koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

- Umowa koalicyjna nie została jeszcze podpisana. Wątpię, żeby na dzisiejszym spotkaniu ten temat został poruszony. Mamy za dużo spraw do omówienia - mówił przed wejściem do siedziby PiS Jarosław Gowin.

d2wl2jg

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Na Nowogrodzkiej z dziennikarzami rozmawiał także minister sprawiedliwości. - Wyjaśniałem już państwu, że to wymyślony temat przez media (objęcie funkcji wicepremiera - przy. red). Nigdy nie proponowałem takiego rozwiązania, nie chciałem i to mnie nie interesuje - stwierdził Zbigniew Ziobro.

Ryszard Terlecki, pytany o skład przyszłego rządu, stwierdził że "nieprędko go poznamy". - Personalia będą dzisiaj omawiane, ale nie sądzę, żebyśmy dzisiaj je ogłosili - przyznał wicemarszałek Sejmu.

d2wl2jg

Tuż przed spotkaniem partyjnego komitetu, na Nowogrodzkiej widziany był prezes NBP Adam Glapiński - przekazał reporter Radia ZET.

Nowogrodzka. Powtórna wizyta premiera

Już we wtorek premier Mateusz Morawiecki był widziany w siedzibie partii. Budynek przy Nowogrodzkiej opuścił późnym wieczorem. Po spotkaniu nie wydano żadnego komunikatu dla mediów.

Kolejnym z tematów narady przy Nowogrodzkiej mogły być protesty protesty wyborcze. Po ogłoszeniu wyników Prawo i Sprawiedliwość złożyło w sumie 6 skarg wyborczych. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w wtorek odrzuciła pierwszy z nich, w środę kolejne dwa. Oba orzeczenia wydano na posiedzeniu niejawnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wl2jg

Podziel się opinią

Share

d2wl2jg

d2wl2jg
Więcej tematów