Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Bracia Sekielscy zaniepokojeni

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 wskazują na zdecydowane zwycięstwo PiS. - Boimy się o przyszłość niezależnych mediów w Polsce - komentują teraz Tomasz i Marek Sekielscy. Apelują też do wyjścia na ulice.
Share
Tomasz i Marek Sekielscy.
Tomasz i Marek Sekielscy.Źródło: East News
d1ildzx

Wyniki wyborów 2019. Znamy sondaż late poll Ipsos. Wskazuje on, że 43,6 proc. Polaków poparło Prawo i Sprawiedliwość. Taki wynik wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego miałaby w Sejmie większość (239 z 460 mandatów). Na te doniesienia szybko zareagowali bracia Sekielscy.

- Brońcie wolnych mediów, gdy trzeba będzie wyjdźcie na ulice - mówili w nocy z niedzieli na poniedziałek w swojej relacji na Facebooku.

d1ildzx

Sekielscy podkreślali, że wysoki wynik wyborów 2019 PiS mocno ich niepokoi. – Nie wiadomo, kiedy pożegnamy się z wolnością mediów - ocenił Marek Sekielski.

Jak dodał, w Polsce "możemy mieć model węgierski, gdzie zgodę na radio, telewizję, czy gazetę otrzymuje się pod warunkiem, że chwali się jedynego, słusznego wodza narodu".

Sekielscy przypuszczają, że atak na niezależność mediów PiS przeprowadzi pod koniec roku – w okresie świątecznym. – Boję się o przyszłość niezależnych mediów w Polsce – stwierdził Tomasz Sekielski i zaapelował do widzów o obronę wolności słowa, gdy PiS podniesie na nią rękę.

Zobacz też: Publicyści o wyniku Koalicji Obywatelskiej

Wyniki exit poll 2019 IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu, za tvn24.pl:

Znamy już wyniki late poll. Jak wygląda poparcie dla poszczególnych partii?
PiS - 43,6 proc.
KO - 27,4 proc.
Lewica - 12,4 proc.
PSL - 9,1 proc.
Konfederacja - 6,4 proc.

d1ildzx

A jak wyglądał rozkład mandatów według wyników exit poll Ipsos? PiS miał ich 239, KO - 130, Lewica - 43, PSL - 34, Konfederacja - 13. Według late poll PiS otrzymałoby 239 mandatów, KO -131, SLD - 46, PSL - 30 a Konfederacja - 13.

Cztery lata temu wyniki exit poll Ipsos kształtowały się w następujący sposób: PiS uzyskał wtedy 37,7 proc., głosów, Platforma Obywatelska - 23,6 proc., a Kukiz'15 - 8,7 proc. Na czwartym miejscu uplasowała się Nowoczesna z 7,7 proc. poparciem, po niej Zjednoczona Lewica - 7,5 proc. Poza pierwszą piątką znaleźli się: PSL - 5,2 proc., Korwin - 4,9 proc., Razem - 3,9 proc.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ildzx

Podziel się opinią

Share
d1ildzx
d1ildzx
Więcej tematów