Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk

Wyniki egzaminów gimnazjalnych na Mazowszu błędne. CKE przelicza je na nowo

Sprawa dotyczy egzaminu z matematyki dla gimnazjalistów, który pisali dyslektycy. Problem dotknął około trzech tysięcy uczniów. Niektórym wyniki zostaną podwyższone, innym obniżone. Obecnie trwa ich weryfikacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CKE przyznało, że pomyłka związana z błędnymi wynikami egzaminu gimnazjalnego z matematyki jest weryfikowana
CKE przyznało, że pomyłka związana z błędnymi wynikami egzaminu gimnazjalnego z matematyki jest weryfikowana (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-85gquk

Centralna Komisja Egzaminacyjna tłumaczy, że pomyłka jest efektem "błędu ludzkiego". Została zauważona, kiedy jeden z uczniów przyszedł sprawdzić wyniki swojej pracy. Miał otrzymać więcej punktów niż wskazywałyby wyniki. Gdyby nie on, prawdopodobnie nikt nie zauważyłby pomyłki. Sprawa dotyczy około 3 tysięcy uczniów - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

W środę Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ma wydać oficjalne zaświadczenie z wynikami. Obecne trwa weryfikacja wyników i ich ponowne przeliczanie. Kończy się jednak czas, aby zmienić wybór szkoły. Ostateczny termin mija tego dnia o godz. 16, przez co uczniowie, którzy bazowali na poprzednich wynikach, mogą nie dostać się do wybranej placówki.

ycipk-85gquk

Zbiorcze wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego oraz poprawne rozwiązania arkuszy zostały podane w piątek. Najgorsze wyniki uczniowie uzyskali właśnie z matematyki. Z kolei najlepiej poszedł język polski.

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

ycipk-85gquk

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk