Trwa ładowanie...
d1vfi47

Wyłudziła ponad 200 tys., ścigają ją listem gończym

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wydała list gończy za Anną P. - byłą naczelnik urzędu pocztowego w tym mieście. Według śledczych poszukiwana nakłoniła 18 podwładnych do zaciągnięcia kredytów i przekazania jej pieniędzy; wyłudziła w ten sposób ponad 226 tys. zł. O wydaniu listu gończego za byłą naczelniczką tzw. poczty głównej w Elblągu poinformowała zastępca prokuratora rejonowego Jolanta Rudzińska.

Share
d1vfi47

Od września ub. roku przeciwko poszukiwanej toczy się prokuratorskie śledztwo. Zostało ono zawieszone, bo Anna P. nie stawia się w prokuraturze. - Mamy informacje, że może przebywać za granicą, prawdopodobnie w Irlandii - powiedziała prokurator Rudzińska.

Według prokuratury Anna P. jako pracownik Poczty Polskiej nie spłaciła 21 preferencyjnych kredytów z Banku Pocztowego. Do podpisania umów kredytowych namówiła 18 podwładnych. Osobom, które przekazały jej pieniądze, obiecywała spłacić raty z odsetkami. Zaciągnęła też pożyczki na swoje nazwisko.

Zdaniem śledczych, Anna P. działała "z góry powziętym zamiarem" i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za wyłudzenie mienia znacznej wartości grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

d1vfi47

Do wyłudzeń kredytów miało dochodzić od czerwca 2009 r. do maja 2011 r. O sprawie zawiadomili prokuraturę pracownicy poczty, zaniepokojeni brakiem spłaty kredytów i długą nieobecnością naczelniczki w pracy. Kobieta przebywała najpierw na zwolnieniu lekarskim, potem porzuciła pracę. W czerwcu została dyscyplinarnie zwolniona ze stanowiska.

Elbląska prokuratura zapowiedziała, że jeśli poszukiwania listem gończym nie przyniosą skutku, to wystąpi o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), umożliwiającego ekstradycję podejrzanej.

d1vfi47

Podziel się opinią

Share
d1vfi47
d1vfi47
Więcej tematów