Trwa ładowanie...

Wylęgarnią islamskiego terroryzmu są internet i więzienia. Włochy opublikowały raport ws. ekstremizmu dżihadystów

Włoska komisja studiów nad zjawiskiem radykalizacji i ekstremizmu dżihadystów doszła do wniosku, że szkołami islamskiego terroryzmu są internet i więzienia. Komisja poinformowała o swoich pracach premiera Paolo Gentiloniego.

Share
Wylęgarnią islamskiego terroryzmu są internet i więzienia. Włochy opublikowały raport ws. ekstremizmu dżihadystówŹródło: AFP, fot: Delil Souleiman
d4lpeck

Za jeden z najistotniejszych rezultatów prac komisji szef rządu uznał fakt ustalenia, że radykalizacja następuje przede wszystkim w zakładach karnych i w sieci.

Gentiloni zauważył, że specyfiką włoskiej sytuacji są mniejsze niż w innych krajach rozmiary tej radykalizacji. Nie może to jednak prowadzić do bagatelizowania zjawiska i zaniechania jego analizy, czym zajmuje się właśnie wspomniana komisja.

Na zakończenie premier Włoch podkreślił, że nawet w obecnej sytuacji nic nie upoważnia do stawiania znaku równania pomiędzy migracją a zagrożeniem terrorystycznym. Co nie zmienia faktu - dodał - że potrzebna jest nowa polityka imigracyjna, która godziłaby typową dla Włoch pomoc humanitarną ze stanowczością w odsyłaniu tych, którzy nie mają prawa tu pozostać.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4lpeck

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lpeck
d4lpeck
Więcej tematów