Trwa ładowanie...
dfdraq2
10-02-2006 03:40

Wykręć numer złodziejowi

"Życie Warszawy" razem z Komendą Stołeczną Policji rozpoczyna akcję wymierzoną w gangi kradnące samochody.

dfdraq2
dfdraq2

Jeśli chcesz przyczynić się do ograniczenia liczby kradzionych samochodów, powiadom policję o podejrzanych garażach, w których mogą być tzw. dziuple - apeluje dziennik, który wypowiada wojnę złodziejom aut.

W stolicy spada liczba kradzionych samochodów. W 2005 r. z warszawskich ulic zniknęły 7764 auta. To o połowę mniej niż pięć lat temu. Tylko w ubiegłym roku w ręce policji wpadło 110 osób zamieszanych w ten proceder.

- Chcemy ograniczyć liczbę kradzieży, bo nadal jest to duży problem. Jeden ze skutecznych sposobów to likwidacja dziupli samochodowych- mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendy stołecznej.

Okazuje się bowiem, że złodzieje sporadycznie kradną auto, aby je sprzedać w całości. Trudno jest je potem zalegalizować. Dlatego najczęściej samochody, które znikają natychmiast, trafiają do dziupli. Te znajdują się na peryferiach Warszawy lub w okolicznych powiatach, ale zdarzają się także w centrum miasta . Tam samochody rozbiera się na części, które z kolei sprzedawane są na giełdach samochodowych.

dfdraq2

Dlatego "Życie Warszawy" razem z policją rozpoczyna akcję "Wykręć numer złodziejowi". Na plakatach, które dziś pojawiły się m.in. w metrze, na dworcach kolejowych oraz tablicach ogłoszeń i w hipermarketach Geant, znajduje się specjalny numer policyjnej infolinii. Numer ten służy do zgłaszania informacji o dziuplach. Kiedy możemy uznać, że w naszej okolicy dzieje się coś podejrzanego? Jeśli do garażu, szopy czy innego budynku często wjeżdżają różne samochody i nie wyjeżdżają z nich. Jeśli kręci się tam dużo obcych osób i często podjeżdżają samochody dostawcze - zaznacza dziennik. (PAP)

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj