Trwa ładowanie...
d1m0edq

Wykład Jean-Luca Nancy w CSW

W Centrum Sztuki Współczesnej-Zamek Ujazdowski w poniedziałek w Sali Kino/Audytorium odbędzie się wykład zatytułowany "Obrazy nagości - nagość obrazów" (Images du nu/nudité des images'), który wygłosi Jean-Luc Nancy słynny francuski filozof dekonstrukcji.

d1m0edq
d1m0edq

Jean-Luc Nancy uważany jest za jednego z najważniejszych współczesnych filozofów francuskich. Jest profesorem Uniwersytetu w Strasburgu, wykładowcą na uniwersytetach w Berlinie, Irwin, San Diego, Berkeley.

Jest autorem kilkuset tekstów i rozpraw tłumaczonych na wiele języków oraz około 50 dzieł, m.in. "Le poids d'une pensée" (Cięża myśli), "Corpus" (Ciało), "Le sens du monde" (Sens świata), "Les Muses" (Muzy), "Etre singulier pluriel" (Bycie pojedynczo mnogie), "Hegel. L'inquiétude du négatif" (Hegel. Niepokój negatywności).

Jean-Luc Nancy należy do grona myślicieli francuskich, których pisma filozoficzne wywierają znaczący wpływ na współczesną teorię i krytykę sztuki. Podobnie jak Jacques Derrida, Philippe Lacoue-Labarthe czy Jean-Francois Lyotard, Nancy często zabiera głos w dyskusjach poświęconych sztuce.

W trakcie swej wizyty w Polsce Jean-Luc Nancy wygłosi wykład na temat aktu i cielesności, wątków rozwijanych przez niego w wielu jego wcześniejszych rozprawach, a obecnych również w twórczości artystów polskich z kręgu "sztuki ciała". (mk)

d1m0edq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m0edq
Więcej tematów