Trwa ładowanie...

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Wiadomo jakie tematy rozmów

W piątek wieczorem klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się na wyjazdowym posiedzeniu w Ożarowie Mazowieckim. Na spotkaniu politycy mają podsumować działania związane Polskim Ładem oraz zapoznać się z planami na najbliższe miesiące.

Share
Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Wiadomo jakie tematy rozmów
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d7pwovz

Jest to już kolejne w ostatnim czasie wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Poprzednie zostało zorganizowane w Przysusze w połowie czerwca i było poświęcone m.in. przygotowaniom do kongresu, podczas którego dokonano wyboru władz ugrupowania.

Na kolejną kadencję jako szefa partii wybrano wtedy Jarosława Kaczyńskiego, a do grona dotychczasowych wiceprezesów PiS dołączył premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Wyrok TSUE. "Mateusz Morawiecki jest miękiszonem?". Leszek Miller odpowiada

Posiedzenie klubu PiS. Jakie tematy?

Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, informując kilka dni temu o wyjazdowym posiedzeniu zapowiadał, że będzie ono poświęcone podsumowaniu działań w sprawie Polskiego Ładu. Ponadto - jak dodał - na spotkaniu zostaną przedstawione plany na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o promocję sztandarowego programu partii rządzącej.

d7pwovz

Od dłuższego czasu politycy PiS, w tym premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński, jeżdżą po kraju i promują jego założenia. - Ale będzie to także takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy naszych posłów z rządem - zapowiedział Ryszard Terlecki.

Jego fundamenty to: zwiększenie w najbliższych latach wydatków na zdrowie do 7 proc. PKB, zmiana kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł i emerytury bez podatku do 2500 zł.

d7pwovz

Przedstawiciele PiS zapowiadają ponadto inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, możliwość budowy domu do 70 mkw bez formalności, a także specjalny fundusz, który będzie udzielał gwarancji wkładu własnego do 100 tys. zł dla osób zaciągających kredyt na mieszkanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7pwovz

Podziel się opinią

Share
d7pwovz
d7pwovz
Więcej tematów