Trwa ładowanie...
d2fw6ij

"Wyjątkowo niefortunny" tweet PiS. Został zdjęty i zastąpiony nowym

W serwisie Twitter pojawił się "wyjątkowo niefortunnie napisany" komentarz administratora oficjalnego konta Prawa i Sprawiedliwości. Komentarz widoczny był - jak informują internauci - przez ok. 40 minut i zastąpiony innym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wyjątkowo niefortunny" tweet PiS. Został zdjęty i zastąpiony nowym
(WP.PL)
d2fw6ij

Wpis na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości zauważyli internauci. "Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie" - tak administrator profilu skomentował wyniki badań instytutu PEW Research Center.

Z badań wynika, że niechęć do unijnej polityki w sprawie uchodźców deklaruje średnio 66 proc. mieszkańców Europy. W Polsce to 65 proc. Z kolei pozytywnie ocenia politykę wobec uchodźców 25 proc. Europejczyków; w Polsce - 23 proc.

d2fw6ij

Wpis został jednak szybko zauważony przez internautów i samego administratora profilu @pisorgpl. Komentarz do badań zmieniono.

Nowy wpis brzmi: "Coraz więcej Europejczyków nie zgadza się na przymusową relokację imigrantów". W sieci jednak nic nie ginie; zdjęty wpis wciąż można obejrzeć na zrzutach ekranów.

Sprawę skomentował na Twitterze polityk PiS Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. "Poprzedni tweet był wyjątkowo niefortunnie napisany. Takie błędy nie powinny się zdarzać. Wnioski będą wyciągnięte" - napisał.

To nie pierwszy tweet, który PiS kasuje ze swego profilu. Poprzedni dotyczył skróconej wersji wypowiedzi premier Beaty Szydło podczas wystąpienia w Auschwitz.

d2fw6ij

Podziel się opinią

Share

d2fw6ij

d2fw6ij
Więcej tematów