Trwa ładowanie...
d1w0sk8

"Wygraliśmy". 10 kwietnia Obywatele RP będą świętować koniec miesięcznic smoleńskich

"Wygraliśmy" - przekonują działacze i sympatycy Obywateli RP. Dołączyła do nich Agnieszka Holland, która w specjalnym nagraniu zachęca do udziału w ostatniej kontrmiesięcznicy smoleńskiej.
Share
Agnieszka Holland i Obywatele RP świętują ostatnią miesięcznicę smoleńską i przekonują, że to dzięki ich kontrmiesięcznicom marsze z Jarosławem Kaczyńskim na czele zostaną zakończone.
Agnieszka Holland i Obywatele RP świętują ostatnią miesięcznicę smoleńską i przekonują, że to dzięki ich kontrmiesięcznicom marsze z Jarosławem Kaczyńskim na czele zostaną zakończone.Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1w0sk8

Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości spod znaku Obywateli RP zamierzają 10 kwietnia świętować zwycięstwo nad Jarosławem Kaczyńskim. Ich zdaniem zakończenie miesięcznic po 96 marszach to ich zasługa. Dlatego w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej zamierzają być w pobliżu Placu Piłsudskiego i Sejmu, by ostatni raz wyrazić sprzeciw wobec organizowania miesięcznic.

Poza tym w sieci organizują akcję pod hasłem "Wygraliśmy", w której zachęcają przeciwników miesięcznic do dzielenia się zdjęciami z takim hasłem. Akcję wsparła reżyserka Agnieszka Holland, która nagrała film. Zachęca do udziału we wtorkowych demonstracjach przeciw PiS i mówi o zwycięstwie opozycji nad PiS, przekonuje też o bezprawności miesięcznic, a przede wszystkim kierowania do ich ochrony tak znacznych sił policyjnych.

Po publikacji filmu Agnieszki Holland prawicowe media zapałały oburzeniem. "Obywatele RP ani myślą uszanować rocznicy katastrofy smoleńskiej. Holland ogłasza ich "zwycięstwo"" - napisał portal Niezależna.pl. Z kolei na wPolityce.pl czytamy: "Rzeczywistość wg Obywateli RP. Ogłaszają swoje "zwycięstwo" ws. miesięcznic smoleńskich, a Holland zwołuje na kontrmanifestację". Sporo negatywnych komentarzy pojawiło się także w sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

d1w0sk8

Podziel się opinią

Share
d1w0sk8
d1w0sk8
Więcej tematów