Trwa ładowanie...
d2i4pkw
IAR

Wyciekły dane prawie 200 mln amerykańskich wyborców

• W USA wyciekły w internecie dane 191 milionów wyborców
• Sprawę odkrył i ujawnił informatyk z Teksasu
• Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za wyciek danych
• FBI nie komentuje sprawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyciekły dane prawie 200 mln amerykańskich wyborców
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2i4pkw

Nieprawidłowo skonfigurowana baza danych sprawiła, że w Stanach Zjednoczonych wyciekły w internecie dane 191 milionów wyborców. Dostępne stały się imiona i nazwiska, numery telefonów, daty urodzenia, adresy e-mailowe oraz informacje o zatrudnieniu obywateli z 50 stanów.

Wszystko odkrył niezależny informatyk z Teksasu zajmujący się badaniem bezpieczeństwa systemów informatycznych. Chris Vickery podkreślił, że nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za pozostawienie w internecie 300 gigabajtów informacji dotyczących amerykańskich wyborców.

Vickery w rozmowie telefonicznej z mediami zaznaczył, że upublicznił szczegóły swojego odkrycia po to, by ostrzec i pokazać skalę problemu. FBI odmówiło komentarza w tej sprawie.

d2i4pkw

Uzyskane w ten sposób informacje mogą posłużyć przestępcom do różnego rodzaju oszustw. W USA dane publiczne wyborców nie są zastrzeżone i służą m.in. politykom do rozsyłania materiałów reklamowych. Każdy amerykański stan ma w tej kwestii swoje wewnętrzne regulacje.

Informatyk z Teksasu uważa, że niedopuszczalnym jest fakt jednorazowego wycieku informacji, które w jednym miejscu gromadzą dane o 191 milionach osób.

d2i4pkw

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2i4pkw

d2i4pkw
Więcej tematów