Trwa ładowanie...

Wyciekł kolejny e-mail związany z Krzysztofem Skórzyńskim? Dziennikarz jest zawieszony

W sieci pojawił się kolejny e-mail, który miał zostać napisany przez Michała Dworczyka do premiera. Nawiązano w nim do rozmów szefa KPRM z Krzysztofem Skórzyńskim. Dziennikarz został zawieszony przez TVN24.

Krzysztof Skórzyński zamieszany w aferę e-mailową Dworczyka? Krzysztof Skórzyński zamieszany w aferę e-mailową Dworczyka? Źródło: East News, fot: Damian Klamka
d2p2gs4
d2p2gs4

Afera e-mailowa Michała Dworczyka trwa już od kilku miesięcy. W sieci publikowane są wiadomości, które miały zostać wykradzione ze skrzynki mailowej szefa KPRM.

Afera e-mailowa Dworczyka. Znów padło nazwisko dziennikarza

We wtorek w sieci pojawił się kolejny e-mail Dworczyka skierowany do Mateusza Morawieckiego. W wiadomości po raz kolejny pojawiło się nazwisko znanego dziennikarza - Krzysztofa Skórzyńskiego.

"No cóż nic nie pozostaje bez konsekwencji. TVN24 robi materiał o mnie do "Czarno na Białym" - jak rozumiem tematem przewodnim korupcja polityczna - sejmiki. Sądząc z pytań będzie dużo o moim wyroku sprzed 19 lat za posiadanie amunicji z II wojny światowej - temat wielokrotnie opisany- ale warto zawsze przypomnieć. Solidnie podeszli do sprawy - wiem że przepytali ludzi z bloku, w którym wówczas mieszkałem, szukali materiałów z wypowiedzeniami policji z tamtego okresu, itp. Kolejny temat - związki z A. Macierewiczem, obecne działania - m.in. radny Kałuża na Śląsku, organizacja sejmików. Niestety, nie wiedząc co to za program poszedłem za radą Krzyśka Skórzyńskiego i dałem się nagrać - co to za program dowiedziałem się w czasie nagrania. Jutro będę wiedział więcej czego się spodziewać i dam znać." - brzmi treść wiadomości (pisownia oryginalna - przyp. red. ).

Afera e-mailowa Dworczyka. Minister konsultował się ze Skórzyńskim?

W poniedziałek w sieci pojawiły się e-maile, z których wynika, że wbrew zapewnieniom, Krzysztof Skórzyński miał korespondować z Michałem Dworczykiem.

d2p2gs4

Dziennikarz miał doradzać politykowi ws. komunikatu braku szczepionek przeciwko COVID-19, gdy były zapisy seniorów.

Do fragmentu: "Polska pozyskuje szczepionki w ramach wynegocjowanej przez Komisję Europejską umowy. Gwarantuje ona solidarny podział szczepionek pomiędzy wszystkie kraje UE, jednak wielkości dostaw zdecydowanie nie pokrywają zapotrzebowania na szczepionki w PL" miał odnieść się dziennikarz.

"To jest już wiadome i nie wiem, czy warto jeszcze to powtarzać" - taki komentarz miał umieścić Skórzyński.

TVN wydało oświadczenie ws. Krzysztofa Skórzyńskiego

Po tej publikacji oświadczenie wydała stacja TVN. To z nią związany jest dziennikarz.

d2p2gs4

"W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy" – poinformowano za pośrednictwem twitterowego konta TVN24 Newsroom.

Korespondencja od 2019 roku?

Dworczyk miał się kontaktować z dziennikarzem także na przełomie października i listopada 2019 roku. Przed zaprzysiężeniem nowego gabinetu premiera.

Rzekoma korespondencja była zatytułowana: "Propozycja odpowiedzi dla Oko.press". Wynika z niej, że szef KPRM miał otrzymać pytania i gotowe odpowiedzi od Tomasza Matyni z Centrum Informacyjnego Rządu.

W kolejnej wiadomości pojawiło się pytanie, czy polityk ma do tego jakieś sugestie i czy odpowiedzi można przekazać portalowi do czasu zaprzysiężenia rządu.

d2p2gs4

Ta wymiana zdań miała zostać wysłana z prywatnej skrzynki Dworczyka na prywatne konto Skórzyńskiego. "Tylko do Twojej wiadomości – co sądzisz o propozycjach odpowiedzi? Michał" - miał napisać polityk PiS.

Oświadczenie Skórzyńskiego

W tej sprawie oświadczenie wystosował Krzysztof Skórzyński. "Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam - w żaden sposób - nie 'doradzałem' ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innymi politykowi, w jakiejkolwiek sprawie. Podkreślam - nigdy. Byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania. Nie wiem, kto miał być adresatem tego maila, z pewnością nie ja. Mail ten był jednym z ponad 26. tys. nieprzeczytanych w mojej skrzynce" - napisał na Twitterze dziennikarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p2gs4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p2gs4
Więcej tematów