Trwa ładowanie...
d3awnj6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

Wybuch bomby w pobliżu posterunku policji w Turcji. Co najmniej 17 osób zginęło

• Samochód pułapka eksplodował w pobliżu posterunku policji w miejscowości Durak
• 9 tureckich żołnierzy zginęło, a 27 osób jest rannych
• O przeprowadzenie ataku podejrzewani są kurdyjscy bojownicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybuch bomby w pobliżu posterunku policji w Turcji. Co najmniej 17 osób zginęło
(PAP/EPA)
d3awnj6

Co najmniej 17 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby w południowo-wschodniej Turcji - podały źródła bezpieczeństwa. O przeprowadzenie ataku podejrzewani są kurdyjscy bojownicy.

Według najnowszych doniesień, wśród ofiar jest 9 tureckich żołnierzy. Jest też 27 rannych.

Do eksplozji doszło w miejscowości Durak, 20 km od miasta Semdinli, w górzystym regionie prowincji Hakkari w pobliżu granicy z Irakiem i Iranem, gdzie przeprowadzają liczne akcje bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

d3awnj6

Po wybuchu powstał krater o rozmiarach 10 na 15 m i 6 m głębokości - podała agencja Dogan.

Państwowa agencja Anatolia poinformowała, że Najwyższa Rada Audiowizualna zabroniła mediom rozpowszechniania nagrań z miejsca ataku, obrazów rannych i ofiar śmiertelnych.

Turecki wicepremier potępił w niedzielę na Twitterze "nienawistny akt popełniony przez terrorystów przeciwko tureckim żołnierzom".

"Turcja nigdy nie skapituluje przed terrorystycznymi organizacjami" - dodał w kolejnym wpisie na Twitterze.

d3awnj6

W odpowiedzi na atak armia turecka przeprowadziła operację w okolicy, aby odnaleźć sprawcę ataku.

Obecnie w Turcji trwa największa w historii kampania wymierzona w bojowników z separatystycznej PKK, która od ponad 30 lat prowadzi walkę zbrojną o kurdyjską autonomię, a odkąd rok temu załamały się rozmowy pokojowe z tureckim rządem, bierze udział w niemal codziennych walkach z siłami bezpieczeństwa. W ostatnich miesiącach PKK przeprowadziła serię ataków na cele policyjne i wojskowe.

Władze Turcji, UE i USA uważają PKK za organizację terrorystyczną.

Podziel się opinią

Share

d3awnj6

d3awnj6
d3awnj6
Więcej tematów