Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Związek Miast Polskich nie udzieli poparcia żadnemu kandydatowi

Związek Miast Polskich zapewnia, że nie zerwie ze swoją tradycją i nie udzieli nikomu wsparcia w wyborach 2020. Pojawiły się spekulacje, że o poparcie zabiega Rafał Trzaskowski. Ewentualne rekomendacje mają być indywidualnym stanowiskiem konkretnych osób.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Związek Miast Polskich nie udzieli poparcia żadnemu kandydatowi
Źródło: PAP
d1coyb2

Związek Miast Polskich zapewnił w swoim komunikacie, że nie udzielił poparcia żadnemu z kandydatów w wyborach zaplanowanych na 10 maja. Organizacja podkreśla, że sytuacja podobnie wygląda, jeśli chodzi o wybory prezydenckie, których termin nie został jeszcze ogłoszony.

ZMP przypomniał, że po restytucji w 1990 r. nigdy nie udzielił rekomendacji żadnemu kandydatowi w wyścigu o fotel prezydenta. Nie stało się tak również w przypadku prezesa Związku, który chciał zostać senatorem. Ewentualne wsparcie dla kandydatów różnych opcji politycznych ma pochodzić od indywidualnych osób wchodzących w skład Związku Miast Polskich.

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-rafal-trzaskowski-uderza-w-pis-rzad-mial-przygotowac-tarcze-a-nie-palke-6512162385225345a" target="_blank">Wybory 2020. Rafał Trzaskowski uderza w PiS. "Rząd miał przygotować tarczę, a nie pałkę"</a>

Dyrektor biura ZMP Andrzej Porawski nie wykluczył, że radni, burmistrzowie i prezydenci miast będą rekomendować te osoby, które "w swoich programach położą nacisk na załatwienie narastających problemów, z którymi polskie samorządy muszą się mierzyć w coraz mniej sprzyjających okolicznościach".

d1coyb2

Organizacja zapewniła, że to dzięki pluralizmowi politycznemu mogą "omawiać bez zacietrzewienia sprawy ważne dla miast". Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Patryka Michalskiego o poparcie wielu samorządowców, również niezależnych, zabiegał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Źródło: miasta.pl/rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1coyb2

Podziel się opinią

Share
d1coyb2
d1coyb2
Więcej tematów