Trwa ładowanie...
d2b8dlp

Wybory prezydenckie 2020. " Ten dzień przejdzie do historii". Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podczas piątkowego orędzia mówił, że to nie będą zwykłe wybory, ale chwila, która "określi losy naszego wielkiego narodu na najbliższe lata". - To my zdecydujemy, jakiej wizji Polski chcemy - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki: "Ten dzień przejdzie do historii"
Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki: "Ten dzień przejdzie do historii" (PAP)
d2b8dlp

- Szanowni państwo, nasza konstytucja jednoznacznie stanowi, że Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a władza zwierzchnia należy do narodu - rozpoczął wystąpienie Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu podkreślił, że to właśnie odniesienie do narodu w dalszym ciągu jest "najbardziej aktualne" dla rządzących. - Władza, w tym prezydent, pochodzi od narodu i ma narodowi służyć - zaznaczył.

Mówił, że to władza jest dla obywateli, a nie obywatele dla władzy. Grodzki zauważył, że "prawie nikt z nas, obywateli Rzeczypospolitej - tu i na całym świecie - nie pozostaje obojętnym wobec czekających nas wyborów prezydenckich”.

d2b8dlp

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan ostro o Rafale Trzaskowskim. "To pieszczoch salonu warszawskiego"

- Świadczy o tym bardzo wysoka frekwencja w pierwszej turze i przewidywana rekordowa w drugiej. To dowód naszego poczucia odpowiedzialności za losy kraju i narodu - dumnej wspólnoty wolnych ludzi - mówił.

Marszałek Senatu dodał, że wspólnie wybierzemy prezydenta, który "musi być strażnikiem konstytucji i prawdziwym zwierzchnikiem sił zbrojnych". - Prezydenta, który będzie spajał nasz naród, ponieważ czeka go odpowiedzialne i trudne zadanie odbudowy narodowej wspólnoty - wskazał.

d2b8dlp

Podkreślił, że wybór głowy państwa to przede wszystkim wybór drogi na przyszłość. Przypomniał, że władze zobowiązane są w konstytucji, by jak najlepiej służyć krajowi.

- Wybrany prezydent, ktokolwiek nim będzie, nie tylko musi współpracować z rządem i parlamentem. Musi świecić przykładem budowania harmonii - mówił Grodzki.

Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Grodzki: Ten dzień przejdzie do historii

- W tę niedzielę staniemy oko w oko z historią. To nie będą zwykłe wybory, ale chwila, która określi losy naszego narodu na najbliższe lata. To my zdecydujemy, jakiej wizji Polski chcemy. Obywatelskiej, otwartej, silnej w UE, bez podziałów, czy też pójdziemy inną drogą - kontynuował Grodzki. - Ten dzień przejdzie do historii - dodał marszałek Senatu.

d2b8dlp

Grodzki dodał, że podstawą jest zrozumienie, że wszyscy jesteśmy równi i "zasługujemy na taki sam szacunek". - To nie będą zwykłe wybory, ale chwila, która określi losy naszego wielkiego narodu na najbliższe lata - wskazał.

To obywatele zdecydują, jakiej chcą Polski. - Idźmy na wybory, zachowując środki ostrożności i reżim sanitarny, bo koronawirus wciąż jest groźny. Głosujmy i wybierzmy mądrze - spuentował marszałek Senatu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b8dlp

Podziel się opinią

Share

d2b8dlp

d2b8dlp
Więcej tematów